בנייה ירוקה מאפשרת חסכון באנרגיה

בניה ירוקה מאפשרת חסכון באנרגיה

יותר ויותר עסקים ומבנים ציבוריים נבנים בשיטת בנייה ירוקה. צורת בניה זו מביאה לחיסכון ניכר באנרגיה וכתוצאה מכך להפחתה בעלויות כספיות.

חיסכון באנרגיה ובנייה ירוקה

הבסיס לבניה ירוקה הוא חיסכון באנרגיה. מחיריהם של מקורות האנרגיה הינם גבוהים במיוחד, זאת גם בשל שינויי אקלים, חשוב מאוד לעשות שימוש פחות ומצומצם בדלק, שימוש מופחת בפחם וחשמל. המחיר של מקורות האנרגיה השונים איננו צפוי ולכן המגמה כיום היא לעשות שימוש באנרגיה מתחדשת, למשל לוחות סולריים.

יתרון הבניה הירוקה – אנרגיה מתחדשת

מקורות אנרגיה מתחדשת הופכים להיות זמינים יותר ויותר במיוחד בכל הקשור לבניה ירוקה. בכל רחבי העולם מקימים היום חוות רוח, אלה מספקות חשמל במחירים אטרקטיביים. האנרגיה מופקת מפסולת ושריפת גידולים. עוד מקור אנרגיה מתחדשת מופק באמצעות תאים פוטו אלקטריים, כך ניתן להמיר את אורה של השמש לחשמל מה שמהווה חלק אינטגרטיבי מבניה ירוקה ובמדינה כמו שלנו, מדובר על הכרח המציאות מכיוון שמדובר על מדינה בה השמש יוקדת רוב ימות השנה. עם הזמן, הטכנולוגיות מתקדמות יותר, הממשלה מעניקה תמריצים שונים וכך העלות של ספקי אנרגיה מתחדשת תהיה אטרקטיבית יותר ונתונה לתחרות.

אנרגיה ומבנים ירוקים

בישראל קיימים לא מעט קבלני בנייה ירוקה. בניינים צורכים כמות אנרגיה רבה בין אם מדובר על חימום, קירור, הספקת מים חמים ותאורה. מכשירי חשמל שונים גם הם צורכים אנרגיה לא מועטה. בניינים סטנדרטים צורכים הרבה מאוד גזי חממה.

מהו הקשר בין בניה ירוקה למקורות אנרגיה?

בניה ירוקה תורמת רבות ליעילות אנרגטית. כאן מדובר על פרמטרים שונים כגון מימון המבנה, המסגרת שלו, חלונות ומבנה הגג, לכל אלה יש משקל כבד ומהותי בחיסכון באנרגיה. כאשר מדובר על בניה ירוקה המטרה היא להיעזר בתאורת יום טבעית. ניתן לעשות שימוש במוצרי חשמל ומוצרי תאורה שיהיו בעלי השפעה רבה על יעילות אנרגטית. כאשר נמצאים בשלבי תכנון המבנה, יש להתייחס ליעילות האנרגיה מול העלויות.

מה המחקרים אומרים?

על פי מחקרים שונים אשר נערכו זה לא מכבר, חברות בנייה אשר השכילו לבנות מבנים חסכוניים הקשורים לצריכת אנרגיה, הצליחו לחסוך בעלויות. חשוב מאוד שהמבנים ינצלו את תאורת היום, נעשה שימוש באור טבעי במקום בזה המלכותי, ישנו שיפור רב בכל הקשור למיזוג אוויר, אוורור וחימום, כאשר ישנה איכות גבוהה של אוורור במבנים, למשל במפעלים, נוצר מצב שהעובדים עובדים טוב יותר, תפוקת העבודה שלהם נמצאת במגמת עלייה, הם נוטים לפחות טעויות, ואינם מרבים להיעדר ממקום עבודתם. לפריון העבודה משקל רב והוא מביא לחיסכון בעלויות אנרגיה. חברות רבות ועסקים התחילו להשקיע ביעילות אנרגטית, בדרך זו ההוצאות על אנרגיה פחתו וגם העובדים גילו יעילות רבה יותר במקום עבודתם.

חשיבות בידוד המבנה

כאשר מתחילים בבניה יש לייחס חשיבות לאיכות הבידוד ולכמות שלו. המטרה היא להחדיר כמה שיותר בידוד למעטפת המבנה. מבנה שמבודד בצורה יעילה ואופטימאלית, ישנם סיכויים שיהיה תלוי כמה שפחות בעלויות אנרגיה.

לסיכום

באמצעות בניה ירוקה ניתן להפחית משמעותית את צריכת האנרגיה. בבניה ירוקה משתמשים בחומרים ממוחזרים ופסולת בניין שעברה תהליכי מחזור. כאשר מציבים בצורה המתבקשת חלונות ופתחים שונים ניתן לוותר על תאורה שמקורה בחשמל, כל זאת בשעות האור. כאשר ישנם פתחי אוורור, הם מקררים את המבנה בשעות החושך ולא חייבים לעשות שימוש במיזוג אוויר. כאשר המבנה מבודד בצורה נאותה, ניתן להוזיל בעלויות חימום וקירור. יש למקם את החלונות מופנים לכיוונים הנכונים ולעשות שימוש בצמחייה כך שזו תתרום לקירור המבנה במשך ימות הקיץ.  

מעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות בניה ירוקה והחסכון בשיטה זו? פנו אלינו.

‹ חזור לבנייה ירוקה

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070