בניית משרדים ירוקה

משרדים ירוקים

הטרנד מתרחב בקצב ומשתלט על רוב תחומי החיים, אם זה חיסכון בנייר וקבלת חשבוניות באמצעות האימייל ואם ברכבים חשמליים או היברידים למיניהם. אין ספק שהשנים האחרונות בעיקר מתאפיינות בחשיבה סביבתית – חשיבה ירוקה. במקרים מסוימים הוא מייצר שינויי הרגלים כמו המעבר מקלסרי חשבונות על המדף לתיקיית חשבונות במחשב, לעיתים הוא משנה דפוסים כמו הכנסת המיחזור כחלק מהתנהגות חברתית והוא גם מייצר חשיבה חסכונית ואפקטיבית לניצול מרבי של משאבי הטבע ולצמצום הפגיעה בסביבה כמו למשל בייצור מכוניות ועוד יותר בתחום הבניה. חשיבות הבניה הירוקה למגורים כמו גם לבניית משרדים היא עצומה גם בתהליך עצמו וגם בתחזוקה היומיומית – להלן מספר יתרונות של בנייה ירוקה למשרדים:

הליך הבנייה


העיקרון הבסיסי בתהליך הוא כמובן להמעיט ככל הניתן בשימוש במשאבי טבע מיותרים, על כן הדגש הראשוני הינו על חומרי הבנייה. עמידותם לזמן רב ככל האפשר, שימוש במעט אנרגיה לצורך ייצורם, העדפת מוצרים ממוחזרים וניתנים למחזור שאינם גורמים לפליטת גזים רעילים לאוויר.


הבנייה תתמקד גם מתחילתה בבחירת המיקום וזוויות הקמת המבנה בצורה הטובה ביותר, על מנת למנוע שימוש מיותר במשאבי טבע אף לאורך זמן, כך מיקום חלונות נכון על מנת למקסם את השימוש באור שמש טבעי ואוורור מרובה ככל האפשר.


בנייה המתיימרת לחסוך ככל הניתן באנרגיה תהיה מבוססת בידוד תרמי מסיבי יותר, בגג, בקירות ובחלונות, זאת על מנת לחסוך בשימוש בחשמל לצורכי חימום וקירור בעתיד.


חשוב להבין כי המודל הכלכלי שבא לידי ביטוי בתכנון והקמת מבנים ירוקים הינו חישוב פיננסי מבוסס מחזור חיים (life cycle cost), כלומר, לא רק מידת ההשקעה במבנה, אלא עלויות המבנה המשוערות מתחילתו ועד לסוף מחזור חייו, על כן חומרים יקרים יותר והשקעה נוספת בדברים דוגמת בידוד תרמי בסופו של יום חוסכת את עלויות השימוש ומחושבת מתחילתה, דבר שמייקר את עלות הנכס וחוסך בהוצאות התפעול וגם מעלה את ערכו.

חשמל לא הולך ברגל


משרדים בעולם המודרני מהווים מקום שהייה מרכזי לעובדים דווקא ברוב שעות היום בכל עונות השנה. הדבר מצריך היערכות כלכלית – דהיינו קירור בחודשי הקיץ, חימום בחודשי החורף, אוורור בעונות המעבר וכמובן תנאי תאורה נאותים לאורך כל היום.


משרדים ירוקים כוללים כמתואר לעיל בידוד תרמי אפקטיבי יותר וחוסכים בעלויות אלה. בידוד נכון ומיקום נכון של חלונות מתוך מחשבה על אוורור והוספת תריסים מתוך מחשבה על תאורה והצללה יכולים לחסוך המון בעלויות השוטפות – לצמצם שימוש במזגנים ובתאורה ולהפחית את עלויות החשמל ואת בלאי המוצרים החשמליים. עיצוב משרדים ירוק, אשר מתבצע מתוך מודעות סביבתית של חלל המשרד, ייצור חשיפה מרובה ככל הניתן לאור השמש אך עם כמות חום מינימאלית, זאת באמצעות תכנון נכון של החלונות והתריסים. חלונות יורכבו מזיגוג כפול שמפחית את איבוד החום בחורף ואת קרינת השמש בקיץ, חלון ירוק יורכב מעץ או פיברגלס המבודדים טוב יותר, ולא מאלומיניום, שלא רק שהינו מוליך, גם הליך ייצורו דורש כמות גדולה יותר של אנרגיה. לצד החלונות, מושם דגש גם על התריסים שמותאמים בצורה המאפשרת חשיפת אור מחד וסינון החום מאידך ומשתנים לאורך היום.


אגב מערכת של פאנלים סולאריים על הגג היא עוד נקודה למחשבה וכיום רשות החשמל מעניקה תמריצים למפיקי חשמל סולאריים בחשבון החודשי, כולל האפשרות למכור עודפי חשמל – עוד נקודה חשובה שכדאי לחשוב עליה.

מים – חיסכון שרק מורגש בכיס


עוד נקודה ירוקה היא החיסכון במים, התקנת מקטיני זרימה בברזים מפחיתה שימוש בעד 40% מבלי לפגום בשימוש בהם. ניתן גם להתקין חיישנים חכמים שמפסיקים ומתחילים זרימה בהתאם למיקום הידיים. בנוסף לבנייני משרדים בעלי מערכת מים אפורה, השימוש החוזר במים מקטין משמעתית את אחזקת הגינה בחזית הבניין והעציצים לאורכו. נקודות אלה משמעותיות בכל מקום, בוודאי שיש להן משמעות אדירה לעלויות השוטפות של המשרד ומהוות מקור חשוב לחיסכון פיננסי חודשי ושנתי.


עובדה - מחקרים מוכיחים כי הכנסת אור השמש לחלל המשרדי באופן מבוקר משפרת את מצב רוחם של העובדים והנה לכם עוד נקודה ירוקה לא רעה בכלל, אפילו מעלה חיוך. 

‹ חזור לבנייה ירוקה

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070