מהם היתרונות שבבנייה ירוקה?

בנייה ירוקה

בניה ירוקה היא גישה מערכתית מרשימה, כוללת ואפקטיבית לתכנון ותפעול בתים. המטרה העיקרית של הגישה היא לחסוך אנרגיה, מים וחומרי גלם, אולם אי אפשר להתעלם מהתועלת הברורה שלה עבור בעלי הבתים בעצמם. במילים אחרות, השמירה על איכות הסביבה היא רק טפח אחד מהיתרונות של בניה ירוקה ומהאופן בו הגישה הזו משפיעה על ענף הבנייה כולו.

בנייה ירוקה- חיסכון הכלכלי

היתרון הגדול ביותר של הגישה בא לידי ביטוי בחיסכון כלכלי. הוצאות התפעול נמוכות בהשוואה לכל שיטת בנייה אחרת, בעיקר לאור התועלת המאסיבית. בטווח הרחוק תורמת הגישה לשיפור בידוד תרמי יעיל של הגג, הקירות והחלונות. המשמעות היא חיסכון אדיר בהוצאות חשמל ואנרגיה. הוצאות התפעול יורדות משלב התכנון, דרך שלבי הבניה והקמת השלד ועד המגורים. בעזרת הגישה ניתן לנצל ביעילות את המסה התרמית הקיימת לצורך חימום או קירור הבית, ללא תלות במכשירי חשמל חיצוניים. הגישה עוזרת לתכנן את הבית תוך חיסכוןשל השטח ובאופן שיאפשר גם ניצול מרבי של מי נגר עילי להשקיה או החדרה למי תהום.

איכות ונוחות בפנים ובחוץ

יתרון נוסף של הגישה האקולוגית בענף הוא איכות ונוחות גבוהות של סביבת הבית. את האיכות והנוחות ניתן לראות בבירור בתוך חלל הפנים וגם בתוך חלל החוץ. חומרי הבניה אינם גורמים לפליטת גזים רעילים לאוויר, הם אידיאליים עבור מגורים של משפחות עם ילדים וניתן למנוע באמצעותם שורה ארוכה של מחלות ואלרגיות. הבניה ממזערת את הפגיעה בסביבה מחוץ לבית ומבטיחה כי הגינה, החצר או המרפסת ישתלבו איתה בצורה הרמונית.

עלות הבית לכל מחזור חייו

בהיבט הכלכלי יש לגישה הירוקה יתרון שלא רבים מודעים אליו. היתרון נקרא באנגלית Resale ומשמעות יכולת מכירוּת חוזרת בעלות גבוהה. במילים פשוטות, ניתן להסביר את היתרון הזה על פי עיקרון של עלות מול תועלת. העלות של הקמת הבית בשיטה הירוקה נמוכה ביחס לכל השיטות האחרות, אולם המחיר של הנכס גבוה בעשרות אחוזים.
שיטת בניה זאת, היא חלק ממנגנון השקעה מתוחכם המאפשר לבעלי בתים להניב תשואה אטרקטיבית. יתרה על כך, הבנייה הירוקה אינה מצריכה עלויות נוספות, היא מבוצעת על בסיס שיתוף פעולה בין גורמים העוסקים בתכנון הבית: יזמים, מתכננים, מעצבי פנים, אדריכלים, מהנדסים ועוד. כל הגורמים הללו מלווים את התהליך משלב התכנון הראשוני ועד ההעמדה. השיקול הכלכלי העיקרי הוא אם כן, לא עלות ההשקעה עצמה, אלא התייחסות לעלות הבית לכל מחזור חייו.

בית המכלכל את עצמו

בעל בתים הבוחרים בגישה הירוקה נהנים מיתרונותיה רק אם הם מקפידים על יישום בשטח של העקרונות המרכזיים. יש ליישם את הגישה על פי תכנון אקלימי, העמדת המבנה, תכנון השלד, חלונות ומעטפת, התקנת מערכות, בחירת חומרים ואיתור מוצרים ירוקים, שייצורם אינו צורך אנרגיה או יוצר זיהום. בהינתן הפרטים הללו יכול בעל הבית להבטיח מנגנון פנימי של ייצור אנרגיה ובית המכלכל את עצמו.

לסיכום, שמירה על איכות הסביבה הופכת להיות חלק בלתי נפרד גם מענף הבניה. בעלי בתים מוזמנים לנצל זאת ולהצטרף להצלחה.

‹ חזור לבנייה ירוקה

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070