מהי בנייה ירוקה?

העקרון המנחה במיזמים של בנייה ירוקה הוא התחשבות בצמצום צריכת האנרגיה וניצול יעיל של משאבי הטבע. במהלכה נדרשת חשיבה ותכנון מקדים, שימוש בחומרים אקולגים ממוחזרים, תכנון חכם של כיוון חזית המבנה ופתחי החלונות והדלתות, שימוש בחומרי בידוד מוגברים, התקנת מערכות מים אפורים - הכל בהתאם לתקנים האקולוגיים ובהתאם לתקן הבניה הירוקה 5281.

על פי אילו שיקולים פועלת חברת רולן בבניה ירוקה?

  1. בידוד תרמי יעיל של המבנה כולו, בדגש על הפתחים (דלתות, חלונות) והגג.
  2. תאורה – ניצול מקסימלי של אור השמש ויצירת פתחי אוורור טבעיים (בהתאמה לטבלת השמש העולמית). בנוסף, מיקום תאורה חסכונית והצבתה במקומות מתאימים בדירה.
  3. תכנון מדוקדק של תשתיות האינסטלציה והחשמל – שילוב מים אפורים, מיחזור מים בתוך הדירה עצמה, יצירת תשתית חילחול מים לתהום מתחת לבנין עצמו.
  4. תעלות מיזוג חסכוניות (מתקשר לנושא הבידוד שהוזכר קודם לכן) – תכנון הוצאות מינימלי של חימום וקירור הדירה, בקרת אקלים מתקדמת.
  5. וכמובן – שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה בעת הבניה עצמה, שימוש בחומרים מתכלים בעלי אורך חיים ממושך, הקטנת כמות הפסולת. כך לא יצטבר זיהום במקרה של מכירת דירה או מסירתה לבעלים אחרים בעתיד.
  6. ובל נשכח – בבניה ירוקה נעשה שימוש בצבעים אקולוגיים ליצירת גימורים וצביעה חיצונית ופנימית.

בניה ירוקה בחברת רולן – כי ירוק הוא הצבע האהוב עלינו!

בנייה ירוקה מחייבת בראש ובראשונה הירתמות של כל הגורמים העוסקים בפרוייקט, ושיתוף פעולה בין כל אנשי המקצוע הבונים ומתכננים יחד. אצלנו ברולן, מקפידים מאוד על פעילות משותפת של כל גורמי הבניה בהתאמה לתקן 5281, המתייחס למבנים חדשים ומגדיר את הדרישות בהן יש לעמוד על מנת לקבל תו תקן של "בניין ירוק" בסוף הפרוייקט.

לא בכדי מצויה רולן בראש רשימת חברות הבניה המבצעות בנייה ירוקה בישראל, ולא בכדי מאפשר הנסיון הרב שצברנו להוביל את מיטב הפרוייקטים בארץ. אם אתם מתעניינים בבניה ירוקה, אם אתם בעלי מודעות לאיכות הסביבה, ומעוניינים לחסוך כסף רב באמצעות בנייה חסכונית ואקולוגית – רולן היא הכתובת שלכם לייעוץ, תמיכה וביצוע.

‹ חזור לבנייה ירוקה

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070