עסקאות נדלן בתחום הבנייה הירוקה

בניה ירוקה בנדלן

אם לא נקדיש תשומת לב גם לפן האקולוגי בכל תחום הרי שכדור הארץ שנשאיר לילדינו יהיה עגמומי ובעייתי. גם כשמדובר על עסקאות נדלן משולבים יותר ויותר ביטויים כמו "בנייה ירוקה", "פיתוח בר קיימא" ו"שמירה על האיזון בטבע" - ובהתאם מבנים הנתפשים כירוקים זוכים לביקוש הולך וגובר.

מהי בנייה ירוקה?


חשוב להדגיש: לא כל שכונה שלשמה התווספה המילה "ירוק" או שם של פרח או צמח זה או אחר היא אכן כזו הנבנית תוך שמירה על איכות הסביבה. במקרים רבים יזמים מוסיפים את המילה "ירוק" על שלל הטיותיה כדי ליהנות משלל עסקאות נדלן משתלמות יותר, שהרי הירוק נתפש כערך חיובי מאוד בימינו ומגדיל משמעותית את יוקרת הפרויקט.


על מנת שבנייה תהיה אכן ירוקה עליה לעמוד בתו תקן ישראלי מיוחד שמספרו 5281. נכון להיום התקן בא לידי ביטוי בצורת כוכבים, המשקפים פרמטרים שונים בתחום הבנייה, ככל שהיא יותר מתחשבת בסביבה ונמנעת מפגיעה בה, כך יזכה הבניין ליותר כוכבים. בין הסעיפים עבורם ניתן לקבל נקודות זכות שבסופו של דבר מתורגמות לכוכבים: קירות הנהנים מבידוד גבוה ומייתרים את השימוש במזגן או תנור בכמה שיותר מימות השנה, מתקני ומנגנוני מחזור עבור מים אפורים ופסולת, תשתיות מתאימות למערכות סולאריות ועוד.

איך הבנייה הירוקה משפיעה על עסקאות נדלן?


כאמור, לבניה ירוקה ישנה השפעה חיובית על עסקאות נדלן, שכן המודעות ההולכת וגוברת לחשיבות הפן האקולוגי מובילה לביקוש רב יותר למבנים ידידותיים לסביבה.
יחד עם זאת חשוב לזכור גם את הצד השני של עסקאות אלו: בנייה ירוקה מייקרת, לפחות ברוב המקרים, את תהליך הקמת הבניין ועל כן יש צורך לתמחר אותו במחיר גבוה יותר. יחד עם זאת ההפרש אינו מאוד גדול, ומאחר שבשוק הדיור, מחירים גבוהים לא תמיד מרתיעים מתעניינים ולא בהכרח מקטינים באופן דרמטי את הביקוש - הרי שבסופו של דבר בניה זאת היא קונספט משתלם (מה גם שלעיתים פרויקטים יקרים יותר ממותגים מידית כיוקרתיים יותר).

המועצה הישראלית לבנייה הירוקה


בשנת 2007 הוקמה המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, עמותה שמטרתה להפוך את הבנייה המתחשבת בסביבה ואת הפיתוח בר קיימא לסטנדרט.
על מנת לעשות זאת, יוזמת המועצה מחקרים שונים בתחום ומרכזת את הידע שכבר קיים בו, מפעילה אתר אינטרנט, יוזמת הצעות חוק רלוונטיות, פועלת לתמרץ בנייה ועסקאות נדלן שלא פוגעות בסביבה, מעודדת אכיפה ופיקוח על תקנות וחוקים, מפתחת קורסים והכשרות לאדריכלים, מתכנני נוף, מהנדסים, מתכנני ערים ועוד.


אחת לשנה מקיימת המועצה כנס חשוב ובו נידונים נושאים כמו חומרים, טכנולוגיה וחדשנות; חידוש מבנה קיים; קיימות עירונית; ויזמות נדל"ן ועסקים.

‹ חזור לבנייה ירוקה

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070