איך בונים בית כנסת בבניה קלה?

בית כנסת הוא לא רק מבנה, זה גם מקום שבו מתכנסים גברים, נשים וילדים, לאירועים שהם מעבר לתפילה היומיומית - אלא גם לאירועים כמו שבת חתן, בר מצוות, וכמובן חגים ומועדים שונים. לכן, כאשר בונים בית כנסת, צריך לקחת בחשבון אלמנטים רבים, שייחודיים למקום הזה: בין השאר יש בתי כנסת עם קישוטים מיוחדים וחיפויי אבן. החלל עצמו גבוה יחסית, וידוע כי התקרות של בתי כנסת נחשבות לגבוהות הרבה יותר מאשר תקרות של מבני ציבור אחרים.

אז איך זה עובד?

עמותה או ישיבה מתכננים לבנות בית כנסת, הם לוקחים בעלי מקצוע המתחמים בעיצוב פנים שיתכנן להם את המבנה, האדריכל רוצה להשאיר את חותמו ומתכנן בית כנסת מפואר ויפה.

העמותה מוציאה את תוכניות האדריכל לקבלנים לקבלת הצעות מחיר ופתאום היא מגלה שהאומדן לפרויקט גדל פי 3 מהתקציב שלה.

אצלנו ברולן מתאימים את עלות הפרויקט לתקציב הלקוח. לפני תחילת הפרויקט האדריכל יושב עם הלקוח ומתכנן את בית הכנסת בהתאם לתקציבו. לאחר שהלקוח מחליט על התוכנית הוא יודע את מחיר הפרויקט הסופי, מחלקת התכנון של רולן מכינה את כל המסמכים הדרושים להגשת היתר הבניה. לאחר קבלת היתר הבניה בין 3-2 חודשיים המבנה מוכן לאכלוס בשטח הרצוי.

בנוסף, יש לתכנן מקום מיוחד עבור מערכת המיזוג של בית הכנסת, שתהיה חסכונית ויעילה כל ימות השנה. יש גם התאמות מיוחדות על פי עדות - לדוגמא צורת הישיבה בבית כנסת אשכנזי שונה מצורת הישיבה בבית כנסת ספרדי. מכל סיבות הללו, כדאי לכם לשקול לבצע בניית בתי כנסת בשיטת הבניה הקלה.

בחברת רולן מבצעים פרויקטים בשיטת "תכנון ביצוע" - מתכננים את הפרויקט ביחד עם המזמין ובהתאם לתקציב שלו וכך למעשה לפני שמתחילים את הפרויקט יודעים בוודאות את תקציבו האמיתי.

שיטת הבניה הקלה היא שיטה שקיימת כבר עשרות שנים ברחבי העולם, ובישראל היא קיימת כבר כמעט 40 שנה, ומקבלת תנופה גדולה מאד בעשור האחרון. בשיטה זאת מכינים ובונים את המבנה מראש. לאחר מכן מובילים את המבנה כמו שהוא, ופשוט מניחים אותו במקום המיועד, כאשר התשתיות כבר ממוקמות בו.

שיטת בניה קלה בעלת יתרונות רבים: בין השאר היא מהירה מאד, ובניה של מבנה שנחשב למורכב כמו בית כנסת, נמשכת לכל היותר כשלושה חודשים. בנוסף, היא זולה יותר משמעותית מבנייה רגילה, ולכן משתלמת במיוחד בבניית מבני ציבור כמו בתי כנסת - שמשרתים בסופו של דבר את כל הקהילה.

חברת רולן בונה עבורכם בתי כנסת

רק לאחרונה חברת רולן זכתה במכרז של משרד השיכון, לבניה של 33 בתי כנסת שונים, בגודל 164 מ"ר לבית כנסת. החברה יכולה לבנות בתי כנסת מותאמים לכל העדות, כאשר אף אלמנט לא נשכח במהלך הבניה - החל מהמיקום של ארון הקודש, שהוא המרכז של בית הכנסת, דרך סידור הישיבה במקום, ועד לבניית חדרי הלימוד - את כולם חברת רולן מבצעת בשיטת הבניה הקלה.

אז אם אתם מחפשים את החברה המקצועית והמנוסה ביותר בישראל שתבנהה לכם בית כנסת, צרו קשר עם חברת רולן - יש על מי לבנות!

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070