בואו והכירו את אנשי המקצוע מתחום הבנייה

כולנו מכירים את הבנייה הרגילה, למשל, של יציקת יסודות והנחת לבנים, אבל גם בנייה קלה היא בניית מבנה לכל דבר. הייחודיות של השיטה מחייבת בעלי מקצוע מסוג שאינו מוכר בדרך כלל בבנייה הרגילה, נוסף על אנשי מקצוע רגילים.

אנשי המקצוע של ענף הבנייה


אדריכל, הנדסאי, מהנדס – כולם קשורים לשלב התכנון, החישובים, התרשימים והאישורים של הבניין. ממדידת השטח, דרך עיצוב חזון המבנה, חישובי ההנדסה הנחוצים לכל מבנה, אם רגיל ואם קל, וקבלת ההיתרים החוקיים הדרושים לכך לפני כן. שלב זה כולל את כל הסיכונים האפשריים, מדידות חומרים וחוזקם, כמויות והיקפים. משם יורדות ההוראות לאנשי המקצוע הבאים והאדריכל מפקח על כולם בשטח. בבנייה קלה השלב משותף גם לה.


אנשי התשתיות – חפירות, יישור שטח, הכנה ליציקה – אנשי הדחפורים והציוד הכבד שדרושים כדי להכין שטח לקראת הבנייה. ככל שהשטח קשה יותר לעבודה כך יידרשו יותר כלים כבדים כדי להתמודד עם מתווה הקרקע. בבנייה קלה, אגב, אין צורך ביציקות לעומק אלא ביישור השטח ובהכנתו להנחת תשתיות ויציקת הבסיס שעליו מונח הבנה.


פועלי היציקה והברזל – כעת מתחיל כל הסיפור באמת, כשהשטח מוכן ופועלי היציקה מתחילים להניח את המסגרות לפי התכניות, להביא מערבלי בטון וכלים כבדים המתאימים להזרמת היציקה ליסודות המבנה. בבנייה רגילה זה אומר המון לכלוך, רעש וזיהום אוויר בגלל הכלים. בבנייה קלה מדובר בעבודה מהירה, קצרה ונקייה מאוד יחסית שאינה מותירה עקבות שצריך אחר כך לתקן בגלל הכלים הכבדים.


פועלי הבניין – הנחת הלבנים מתחילה כעת, יחד עם הפיגומים המוכרים, השרוולים הארוכים לפסולת בניין וכל הרעש והלכלוך שמוכרים לכם ממתחמי בנייה רועשים ומסוכנים שכאלה. בנייה בשיטה המסורתית נמשכת זמן רב בגלל הנחת הלבנים אחת אחת, הדבקתן במלט ויישור מתמיד של הקירות והמחיצות השונות. החומרים מוכרים וכמעט ללא חידושים טכנולוגיים. העבודה חייבת להיות מדויקת והגימור דורש הקפדה רבה ומיומנות. בבנייה קלה הכל נעשה במפעל, במהירות, בקלות, עם חומרים חדישים ויעילים בהרבה, אקולוגיים ובעלי תכונות מוכחות של בידוד אקוסטי ותרמי, חומרי איטום גגות וקירות חיצוניים ועוד. בבנייה קלה הפועלים הבונים מבנה חייבים להתמחות בעבודה עם חומרים מודרניים, שהם קלים יותר וחזקים לא פחות.


פועלי אלומיניום ומתכות שונות – המתכות, בעיקר אלומיניום ופלדה, הם אלה שבונים את המסגרות החזקות שלתוכן יוצקים את חומרי המילוי המעולים שמהם נבנים הקירות.


פועלי גבס ומילוי – אלה נכנסים לפעולה כשהמסגרות מוכנות והם מזריקים את החומרים לחללים כדי לבנות את הקירות. התהליך מהיר, נקי ואלגנטי יותר, משום שהחומרים מתוחכמים יותר מבלי לאבד את התכונות החזקות שלהם.


טייחים – בבנייה רגילה, אלה האנשים שדואגים לגימור היפה שעליו אפשר אחר כך להניח חיפויים או לצבוע קירות. בשיטה קלה הכל נעשה במפעל, כשהטיוח הוא בעצם חיפוי בחומרים קלים וחזקים שמודבקים כלוחות לקירות מבנה הבסיס.
 

קבלני שיפוצים - איך בוחרים קבלני שיפוצים מקצועיים ואיכותיים לביצוע עבודת השיפוץ? הדברים הכי חשובים על מנת לבדוק האם בעל המקצוע הוא הכי מקצועי ואיכותי בתחומו: לקוחות והמלצות, בדקו את אמינות החברה והשוו בין החברות במחירים וגם בין העבודות של לקוחות עבר שלהם.


מובילים ומנופאים – לאחר שהמבנה מוכן הוא מובל כמקשה אחת לאתר הבנייה כדי להניח אותו על הבסיס שנוצק קודם לכן. מכיוון שהמבנה מוקם במהירות במפעל, הוא מוכן להובלה בתוך כשלושה חודשים, כשהוא גמור ואפשר לגור בו מייד.


פועלי תשתיות מים וחשמל – תשתיות אלה משותפות כמובן לכל סוגי הבנייה, ונבדלות רק בצורת העבודה ובמאפיינים שבהם חייבים להתחשב, לפי סוג המבנה. במבנים קלים זה לוקח פחות זמן, והכל גם קל יותר לשינוי ולהזזה כשרוצים לשפץ או לשנות ייעוד כלשהו.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070