בניה מתועשת למוסדות ציבוריים

בניה מתועשת היא שם גנרי לשיטות בניה ואמצעים תעשייתיים אשר מייעלים את תהליך הבניה. על פי רוב שיטות הבניה בהן נעשה שימוש הן מודרניות כאשר ברוב המקרים תהליכי הבניה עצמם נעשים במפעל או לחלופין השלד של המבנה מיוצר במפעל, משונע לאתר ומורכב בשטח. בניה מתועשת מוכרת גם בשמות בניה קלה, בניה מהירה, בניה ירוקה או בניה טרומית והיא מבוססת על טכנולוגיות מתקדמות ושיטות עבודה חדישות ויעילות. היות ומדובר בשיטה מהירה המאפשרת לתכנן מבנים מאפס, היא הפכה למאוד פופולרית בחלוף השנים, מעין פס ייצור המאפשר להגביר את הקצב, לספק תוצרים בזמן קצר, לייעל את הבנייה ולשפר את איכותה.

מה היתרונות של בניה מתועשת?

מדובר בשיטת בניה המתאימה לעידן הנוכחי שכן היא הרבה יותר ירוקה וידידותית לסביבה, היא נחשבת למאוד חסכונית, הן בתהליכי הבנייה עצמם, הן בעלויות והן באנרגיה, ובשורה התחתונה: היא הרבה יותר מהירה מהבניה הקונבנציונלית. יתרון נוסף בא לכדי ביטוי בכך ששיטת בניה זו הנה מודולרית. מעבר לעובדה שניתן לייצר את המבנה בשלמותו או את חלקיו במפעל ולהרכיבם בשטח, ניתן לעשות זאת תוך התאמה מלאה לצרכי הלקוחות ולשימוש ולמטרה להם המבנה מיועד. מבנים אלו מתאימים למטרות ושימושים רבים לרבות בניית גני ילדים, אולמות ספורט, מעונות יום, קרוואנים, מכולות, משרדים, צימרים, יחידות דיור ועוד שלל שימושים.

חיסכון בכוח אדם

יתרון נוסף אשר עומד לזכותה של שיטת הבניה המתועשת הוא החיסכון בכוח אדם. בניית מבנים מכל סוג דורשת הון אנושי, אולם בשנים האחרונות נדמה כי אין מספיק אנשים מתאימים לתפקיד, לא פעם גם בשל המצב הביטחוני. הבניה המתועשת נותנת מענה גם לסוגיות כמו אלו, שכן היא דורשת פחות כוח אדם לתהליכי הבניה השונים. שיטת בניה זו עושה שימוש נרחב באמצעים טכנולוגים מתקדמים אשר מייתרים את הצורך בהעסקת פועלים רבים. כתוצאה מכך גם עלויות הבניה פוחתות במידה משמעותית ועבורכם המשמעות היא בניית מוסד ציבורי בעלויות נמוכות יותר במידה משמעותית, מהעלויות שהיו נדרשות במידה והייתם בונים את אותו המבנה בבניה קונבנציונלית.

מה החסרונות של בניה מתועשת?

כדי להגיע להחלטה מושכלת חשוב להסתכל על התמונה בשלמותה ולהיות מודעים גם לחסרונות, אם ישנם. בכל הנוגע לבניה מתועשת החיסרון יבוא לידי ביטוי במידה והחברה בה בחרתם אינה מקצועית, שכן בניה מתועשת דורשת דיוק רב ותכנון נכון של כל החלקים השונים בפאזל. כך כשמגיעים אל השטח כל החלקים מתחברים בצורה מדויקת ללא רבב. כאשר העבודה לא מקצועית עשויות להתגלות בעיות בשלבי ההרכבה ולאחריה, אם בדוגמת נזילות בשל איטום לא טוב, אם בדוגמת גימורים לא אסתטיים וכן הלאה. לכן הבחירה בחברה הנכונה היא לא רק חשובה כי אם קריטית במידת מה.

הבחירה בחברה מקצועית ומנוסה, תנאי חשוב להצלחה

בניה מתועשת למוסדות ציבוריים צריכה להוות מופת ודוגמה במונחי בטיחות, עמידות, בידוד ואסתטיקה וזהו, ללא ספק, אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני אנשי המקצוע בעת בנייתם והקמתם של מוסדות כאלו. כדי לצלוח את האתגרים יש למצוא את השותפים הנכונים לדרך, חברה ולה מספיק ניסיון מעשי וידע מקצועי על מנת לספק לכם פתרונות בניה מתקדמים ואיכותיים בהתאמה מלאה לצרכים שלכם. למעשה חברה מקצועית תעבוד מולכם משלב התכנון ועד הביצוע, כאשר לכל אורך הדרך המטרות שלה יהיו להשיג עבורכם יעילות אנרגטית, בטיחות, חוסן ואסתטיקה, זאת תוך שמירה על כל התקנים ולאחר השגת כל האישורים הנדרשים. 

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070