בניה קלה לגובה – השמיים הם הגבול

למה לבחור בנייה קלה?

קצב התפתחות הטכנולוגיה בימינו מרקיע שחקים וכמעט אין עיתון בו לא נוכל למצוא משהו חדש שלא הכרנו, טכנולוגיה שלא שמענו עליה או יכולת שבני האדם פיתחו על מנת לייעל, לשפר ולהוזיל את אורח חייהם. הבנייה הקלה צמחה בשנים האחרונות למרות שהרעיון קיים כבר שנים רבות. בעבר התפיסה המקובלת הייתה שבבניה קלה המבנה יהיה באיכות נמוכה יותר וצפוי לתקלות רבות יותר מבית שנבנה ע"י יציקת בטון או בלוקים מבטון. הנחה זו הוכחה כאינה נכונה ע"י חלוצי הבניה הקלה שבנו את המבנה שלהם כבר לפני למעלה מ 10 שנים ועדיין נהנים מהיתרונות הרבים אתה מביאה הבניה הקלה.

יתרונות שיטה זו

סוג בניה זה חוסך ומקצר זמן רב משלב הבניה – בערך שליש מאשר הבניה ע"י בלוקים ויציקות בטון. בנוסף, בניה קלה זולה יותר מהבניה ה"קונבנציונאלית" וכידוע כבר בימים אלו לא פשוט להגיע למצב כלכלי שמאפשר לבנות במדינת ישראל. יתרון נוסף הוא יתרון הבידוד. בבנייה קלה השיטה עובדת על שכבות קיר רבות במספר וביניהם רווחי אוויר היוצרים בידוד נהדר. גם החומרים עצמם מבודדים מטבעם הרבה יותר מהבלוקים – קלקר, גבס וחומרים מוקצפים בעיקר – כל אלה ועוד יוצרים תנאי מחיה נוחים ונעימים יותר בבית ובאמצעות כך חוסכים לא רק בשלב הבניה אלא גם בשלב תחזוקת הבית במשך השנים על ידי הורדת הצורך לקרר ולחמם בצורה משמעותית – יעילות אנרגטית !

בנייה קלה לגובה!

תחום הבנייה הקלה רק הולך ומתפתח עם השנים והיכולות החדשות שמביאה התפתחות זו הן פשוט בלתי נתפסות. אחת היכולות היא קיצור משק הבנייה משנה וחצי (בבנייה רגילה) לעומת כחצי שנה (בבנייה קלה). היכולות הזו מהווה יתרון משמעותי לבעלי עסקים להם זמן הבנייה מהווה פקטור חשוב מפני שכל יום שבו הם עוד לא הקימו את המשרדים הם מפסידים כסף. לכן, קיצור משך הבניה משנה וחצי נניח לחצי שנה הינו דבר השווה עבורם הרבה מאוד כסף. יכולת נוספת המתפתחת אט אט הינה היכולת לבנות לגובה בבנייה קלה. עד לא מזמן היה נהוג לבנות בבניה קלה משרדים קטנים או מוסדות קטנים. אבל באמצעות חיזוקים ספורים ניתן לטפס בבנייה קלה ולבנות לגובה של מספר קומות. השילוב בין עבודות גובה לבניה קלה הינו דבר מורכב ומביא אתו משמעותיות בטיחותיות רבות. לכן, חשוב לשים לב שהחברה המבצעת את העבודה בגובה הינה חברה מקצועית, אמינה ובעלת ניסיון רב בתחום ושיש ברשותה ביטוח עסק, כך שבמידה וייגרם נזק כלשהו למבנה בעקבות העבודות, יהיה כיסוי מלא מהביטוח.
כמו בכל סוג בניה או בכל תחום בו מעורבים ביטחונם של אנשים וחייהם – הבטיחות מעל הכול – הן של העובד המבצע את העבודה והן של כל

האנשים שישתמשו בבניין ויעברו בו בהמשך. ליקוי אחד קטן יכול להביא אתו אסון אחד גדול.
היתרונות בבנייה קלה בגובה באמצעות חברה המבצעת עבודות בסנפלינג הינו יוצא מן הכלל לאור העובדה שהחלופה הקיימת בשוק היא בניית פיגומים מסביב לכל המבנה ולכל אורכו וגובהו. בניית פיגומים הינו אירוע מסובך, יקר ומסורבל והרבה פעמים נותן תחושה מדומה של ביטחון – הרי יש לנו רצפה לדרוך עליה בזמן העבודה. אך המציאות היא שונה ולצערנו רבים המקרים בהם עובד נפל מפיגום ונפצע קשה או גרוע מזה נהרג. ע"י עגינה של רתמת הסנפלינג בצורה טובה ומקצועית יכול העובד לעבוד בצורה רגוע, שלווה ובטוחה ולבצע כל עבודה מסובכת ככל שתהיה.
 

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070