בניה קלה לבתי אבות

במהרה המבנים הללו הופכים להיות בית הקבע של רבים מהאוכלוסיה המבוגרת בישראל, ועל כן כבר בהליך הבנייה חשוב להבין ולאפיין את קהל היעד ולספק את השטח המתאים ביותר עבורם. בשנים האחרונות עלתה לכותרות הבנייה הקלה, המאגדת בהליך פעולתה שלושה שלבים: תכנון, בנייה במפעל והבאת המבנה המוגמר לשטח. הבנייה מהווה חלק מזרם הבנייה המודולארית שמאפיין את האדריכלות של המאה ה-21. סגנון בניה זה בא לספק מענה לאורח החיים המהיר של המאה הנוכחית, המתאים עצמו במהירות למציאות הנדרשת, ולכל סגנון בניה כמעט. הדבר נכון גם במקרה של בניית בית אבות, שם מתגלה הבניה הקלה כיעילה ביותר.

הקמת מבנה מאפס


צוות האדריכלים והמומחים בשיטת הבנייה הקלה מפעילים שיקול דעת מקסימאלי תוך יצירת תכנון מקדים מדוקדק והתחשבות בפרטים מהגדול ביותר ועד לקטן. זאת על מנת ליעל ולזרז את תהליך העבודה במפעל ולהביא את התוצר המוכן לשטח במהירות האפשרית. הקמת מבנה מאפס שבעבר דרשה זמן רב, הכנות מתישות ובעיקר המתנה ארוכה עד לתוצר המוגמר- השתנתה לחלוטין היום בזכות שיטת הבניה הקלה. אוכלוסיות הגיל השלישי בארץ תרים בחיפוש אחר מקום בו יוכלו לבלות את חייהם בביטחון ובנוחות ולהעביר את זמנם בשקט ובנעימים. השיטה המתועשת מאפשרת היענות מהירה לביקושים הגדלים בבניה, גם לצרכים המשתנים של בתי האבות, לבד מהעובדה שהבניה מהירה יותר וירוקה יותר ובכך גם ידידותית לסביבה.

הוספת חדרים למבנה קיים


אחד היתרונות המובהקים של השיטה היא העובדה שניתן לשדרג מבנים קיימים, כמו בית אבות ישן. במקרים רבים המבנה קיים שנים רבות ומאכלס כבר אנשים רבים, אך נוצר צורך חדש לאכלס דיירים נוספים. כדי לעמוד בביקוש ולא לסרב לדיירים החדשים המעוניינים לעבור גם הם לבית האבות - כדאי לחשוב על בניה קלה. ניתן להזמין מספר חדרי שינה ספציפיים, מבואות, ואף איזורים אשר מוגדרים לפנאי. באמצעות תכנון מדוייק וסיור מקדים במקום ניתן יהיה להתאים בצורה מושלמת את התוספות לחדרים הקיימים במבנה. כך ניתן בצורה מהירה וזולה יחסית להוסיף חדרים לבתי האבות ולספק ביקושים, כמו גם לבנות בהתאם לצרכים מדוייקים בצורה מהירה ובטוחה.

יתרונות השיטה


באמצעות בנייה קלה ניתן לחסוך עשרות אחוזים באנרגיית המבנה. דבר זה מתאפשר בזכות יתרונות השיטה שמתהדרת ביצירת מקורות איוורר ראויים, תכנון מקסימאלי של כניסות אור לחדרים, שימוש בחומרי בניה ירוקים ועוד. מלבד זאת, בעקבות הבנייה בתנאי מעבדה במפעל, זמן הקמת המבנה הוא מהיר ביותר - בין שבועות בודדים ועד לחודשים ספורים. כך ניתן להגיע מהר יחסית לזמן איכלוס מהיר של בית אבות לתשושי נפש חדש, או לחילופין לשכן דיירים חדשים בחדרים חדשים או אגפים חדשים שנבנו במיוחד.

מחיר משתלם


בנייה מהסוג הישן גוררת עלויות כספיות גבוהות. החל מאישורים מיוחדים, חומרים יקרים, ועד לזמן עבודה ארוך יחסית. הבנייה הקלה, מאפשרת להגיע לתוצאות זהות לשיטה הותיקה במהירות, בקלות ולא פחות חשוב- במינימום זמן וכסף.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070