היתרונות של גילוון לקראת החורף

הדבר נכון בין אם מדובר על צינורות ברזל במבנה, חלקי ברזל במפעלים, או רכיבים מתכתיים שקיימים במתחמים של בתי עסק, אשר ממוקמים בשטחים פתוחים. בכל המקרים הללו, החשיפה של המתכת למזג האוויר עלולה לפגוע בה לאורך זמן, והדברים רלוונטיים בעיקר כאשר מדובר על עונת החורף. בעוד שהקיץ הוא פחות בעייתי, הרי שהחורף מביא עמו קור ויותר מכל - גשמים. הגשמים יכולים להזיק למתכות לאורך זמן. לכן, משתמשים בטכניקות של ציפוי מתכות, ויותר מכל, השיטה היעילה ביותר היא של גילוון - קרי ציפוי המתכות באבץ. למה זה טוב דווקא לקראת החורף?

איך הגילוון מועיל לקראת החורף?


מניעת חלודה - החלודה היא אחד מהאויבים המרכזיים של המתכות. החלודה ייחודית למתכות מסוג הברזל, והיא מתקיימת כאשר הוא נחשף לכמות גבוהה של חמצן - בין אם דרך האוויר, ובין אם דרך המים. מכיוון שהחורף מרובה בגשמים - כמובן שהסיכוי לחלודה עולה באופן משמעותי. לא פעם, החלודה לא תופיע תוך חורף אחד - אך תוך מספר חורפים, אתם כבר תשימו לב לכמויות רציניות של חלודה, אשר יפוררו את הברזל לאט לאט, וכמובן יהיו מפגע אסתטי. באמצעות גילוון, ניתן למנוע זאת. האבץ משמש כחומר הגנה, אשר לא מושפע מתהליכי חמצון, כמו הברזל. כך אפשר לשים את חלקי הברזל חשופים לקור ולגשם, מבלי חשש לחלודה.


קורוזיה - למעשה, החלודה היא תת-סוג מסוים של הקורוזיה. בעוד שהחלודה היא תופעה ייחודית לברזל, הרי שהקורוזיה היא התופעה הרחבה יותר של הרס חומרים, בעקבות חשיפה מוגזמת לחמצן. יש מתכות נוספות מעבר לברזל, שיכולות לעבור תהליכי התפוררות של הקורוזיה. גם כאן, ציפוי מתכות באמצעות גילוון ייתן לכם את המענה הטוב ביותר שיש. האבץ משמש כחומר מגן ומסוכך, והוא איננו מושפע מהרטיבות או מהחשיפה לכמות מוגברת של חמצן.


כיסוי על פגמים קודמים - אם המתכות שלכם כבר נחשפו בעבר לנזקי החורף, אפשר שהם ניזוקו במידה מסוימת, כך שעוד אפשר להשתמש בהם, אך הם נראים ישנים ואינם אסתטיים בעליל. באמצעות גילוון, תוכלו לכסות על הפגמים של המתכות, והם יראו חדשים לגמרי - והדבר חוסך לכם רכישה חדשה ויקרה. ציפוי מכל כיוון - בניגוד לתהליכים אחרים של ציפוי מתכות, היתרון הספציפי של גילוון לחורף, הוא בכך שמדובר על שיטה אשר מצפה את המתכות מכל כיוון. פעמים רבות מדובר על רכיבים חלולים שחשופים גם מבפנים לסכנות החלודה, הרטיבות והקורוזיה - והגילוון מגן על כל שטח הפנים שלהם.

מתי כדאי לבצע את הגילוון?


ככלל, מומלץ לא לחכות עד לשיא החורף כדי לבצע את הגילוון. אפשר לחכות עד לסתיו, ואז להתחיל בתהליך. כך, ברגע שיתחיל החורף, ואיתו יגיעו הגשמים - כל מוצרי ורכיבי המתכת שלכם כבר יהיו מוכנים. ניתן לבצע את הגילוון לכמה פריטים בודדים, ואפשר לבצע זאת גם באופן מסחרי בהתאם לצורך.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070