בניה קלה של דירות מגורים

בניה קלה מכונה לעיתים גם בנייה מודולרית או בניה מתועשת והייחוד שלה הוא בחומרים ובזמן הבנייה הקצר. החומרים עשויים מחלקים בעלי משקל קל שעלותם נמוכה וניתן להרכיב אותם במהירות הרבה יותר גדולה מאשר כל צורת בנייה אחרת. היא איננה מתייחסת רק לתוספות למבנים קיימים, אלא לבניית מבנים שלמים כגון צימרים, בתי מגורים, דירות מגורים, מבני תעשייה, מחסנים, בתי כנסת, אולמות ספורט וכדומה.

בניית דירות מגורים מבנייה קלה


בניית דירות מגורים מבנייה קלה שינתה את מסורת הבניה הקיימת והכניסה לשוק משב רוח רענן שכובש לו מקום של כבוד באתרי בנייה רבים. השיטה המסורתית נשענת על הרעיון שלכל מבנה חייבת להיות תשתית בטון חזקה, אשר בנויה בצורה של יציקות עמודי חיזוק למבנה, בין אם מדובר בבניית ממ"ד תקני או חדר רגיל אחר. שיטת בניה זו אורכת זמן רב והחומרים הנחוצים לשם כך יקרים מאד. בנוסף, שיטת הבנייה המסורתית לעולם אינה מדוייקת לחלוטין והיא אינה אטומה למים, אלא אם מצפים את המבנה בחומרי איטום חיצוניים שמתכלים עם הזמן. בבנייה מסורתית לא ניתן להתגורר במבנה בזמן הבנייה וכל ההליך הכולל חומרים שונים, משאיות נכנסות ויוצאות, רעש ולכלוך רב גורמים לעוגמת נפש גם לגרים בסביבה.


בניית דירות מגורים מבנייה קלה היא תהליך שונה לחלוטין. שלד המבנה כולו עשוי אלומיניום או פלדה ומילוי החללים נעשה בעזרת פנלים מאלומיניום שבתוכם חומר מבודד איכותי, וגימור המבנה יפה ואסתטי. בניית דירות מגורים בשיטה זאת הינה תהליך קצר מאד בזמן ואיננה דורשת אנשי מקצוע רבים. יתרה מזאת, אם גם העיצוב הפנימי של הדירה חשוב עבורכם ותרצו לעצב ולהפוך אותה למקום נעים וחמים עבורכם, תוכלו להשתמש בשירותם של מעצבי פנים, שיסייעו לכם לעצב את חללי הבית השונים והמשמעותיים, בהם המטבח שכן כיום קיימים מגוון סגנונות של מטבחים, חדרי השינה, חדרי שירותים ומקלחות. 

גם מבחינת הנזק לסביבה אין השוואה בין בניה קלה למסורתית וכאשר משתמשים בשיטה זאת לתוספת למבנה קיים, אין כל מניעה מהדיירים להישאר במקום בעת הבנייה. השיטה גם מקצרת את זמן הבנייה עצמו וגם מוזילה את מחירי דירות למכירה, עקב הזמן הקצר והשימוש בחומרים עמידים באותה מידה אך בעלי עלות נמוכה יותר.

דירות מגורים מבנייה קלה – יתרונות נוספים


דירות מגורים שתבנה לכם חברת בניה קלה, הן דירות יפות וחזקות, הן בנויות מחומרים שאינם מאפשרים לרטיבות לחדור למבנה וניתן להוסיף חלקים שונים למבנה במהירות ובקלות. רבים משתמשים בשיטה גם כדי להוסיף אלמנטים למבנים קיימים שניבנו בדרך המסורתית. בתי קפה רבים סוגרים את המרפסת שלהם לחורף בצורה זו וכדומה. בנייה קלה יכולה להתאים מאד גם למגורים ארעיים לזמן קצר.


אין ספק שהיתרון הגדול ביותר של מבני דירות מגורים קלים הוא המחיר וזמן הבנייה, דבר אשר מאפשר בתי עסקים למכירה בתחום הנדלן בצורה יעילה ומהירה. הבנייה אורכת זמן קצר ועלות המבנה גם היא הרבה יותר זולה. לבניה הקלה יתרון גם בנושא חוזק המבנה. החומרים המרכיבים את הפאנלים השונים יכולים לעמוד בלחצים גדולים במיוחד והדבר כבר הוכיח את עצמו ברעידות אדמה ובסופות חזקות. בנוסף, חומרי הבניה הקלה מצטיינים בבידודם התרמי והם משמשים גם כווסת טמפרטורה לבית כולו. נוחות זו מקטינה את הצורך בשימוש של מערכות מיזוג שונות הפועלות על חשמל.


בבניית דירות מגורים מבניה קלה המחיר ידוע מראש מכיוון שאת הכל מתכננים מראש על כל החלקים הנחוצים לפי התוכנית, ובשטח כל מה שנשאר לעשות הוא לחבר את הכל, ללא תוספת ימי עבודה נוספים וללא הפתעות נוספות.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070