האם בניה טרומית נחשבת לידידותית וירוקה יותר?

אחד היתרונות המאופיינים עם בניה טרומית הוא העובדה ששיטת בניה זו נחשבת לירוקה יותר. האם זה באמת נכון? וכיצד זה בא לכדי ביטוי? כל הסיבות לפניכם

.
ענף הבניה הקונבנציונלי מתמודד עם אתגרים רבים, כמו למשל הצורך בכוח אדם רב, עבודה עם כלים גדולים, עלויות גבוהות, ייצור פסולת בנייה, שיטות עבודות רועשות ופגיעה באיכות החיים של התושבים סביב אתר הבנייה ועוד. כדי להתגבר על אתגרים אלו לאורך השנים פותחו שיטות בניה מודרניות המבוססות על אמצעים מתועשים ועל טכנולוגיה מתקדמת בתחום, אחת מהן היא הבניה הטרומית. עם השנים שיטת זו הפכה ליותר ויותר פופולרית מסיבות רבות וטובות, כאשר המרכזית בהן היא העובדה ששיטה זו נחשבת להרבה יותר ירוקה וידידותית.

בניית טרומית במפעל ולא באתר

כנרמז משמה, בנייה טרומית מתחילה את דרכה במפעל, שם מיצרים את רכיבי המבנה וכשהם מוכנים, משנעים אותם לאתר. תהליך הבניה באתר כולל את הרכבתם של הרכיבים השונים לכדי המבנה, כפי שהוזמן, תהליך הנחשב למהיר יותר בהשוואה לחלופה הקונבנציונלית. היות וכל חלקי המבנה נבנים טרם ההרכבה במפעל, הבניה הרבה יותר נקייה ואתר הבנייה חף מפסולת בניין. כתוצאה מכך תהליך הבניה פחות משפיע על הסביבה, חומרי הבניה אינם מחלחלים למים או לאדמה והפגיעה בסביבה נמוכה ואף מזערית.

שיטת הבניה – על פני הקרקע

כאמור שיטת הבניה הטרומית מאופיינת בכך שרכיבי המבנה מיוצרים במפעל ורק לאחר מכן משונעים לשטח. שיטה זו טומנת בחובה יתרון נוסף בפן הסביבתי: תהליך הבניה ברובו נעשה מעל פני הקרקע, אין צורך בחציבות, חפירות או פיגומים, לא יגיעו לאתר משאבות בטון או מנופים, המודלים מגיעים כשהם כבר מוכנים אל האתר כולל כל ההכנה לתשתית המבנה: חשמל, אינסטלציה, מקלחות ושירותים ועוד. ההרכבה בשטח מתבצעת באופן מהיר וללא כל פגיעה בסביבה.

שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים

החומרים בהם נעשה שימוש בתהליכי בניה מסורתיים גם הם נושא אשר מעסיק ללא הרף חברות אשר עוסקות בשיטות בניה מודרניות יותר. היות והמודעות לנושאים סביבתיים רק הולכת וגוברת, כיום, הן בבנייה פרטית והן בבניה מוסדית-תעשייתית, קיים ביקוש גדול יותר לעבודה עם חומרים ידידותיים והרבה יותר ירוקים. לכן חומרי הבניה המשמשים להקמת מבנים בשיטת הבניה הטרומית הנם הרבה יותר ידידותיים לסביבה. ההשקעה בחומרי גלם איכותיים הנה אפשרית היות ושיטת בניה זו חוסכת כסף המושקע בדרך כלל בכוח אדם, ועל כן ניתן להשקיע בדברים החשובים.

חיסכון באנרגיה

מאפיין נוסף של הבניה הטרומית הוא חיסכון באנרגיה, כלומר  חשיבה קדימה ותכנון עד לרמת הפרט הקטן. לכן מלבד חומרי גלם איכותיים וידידותיים יותר, בעת הבנייה מושם דגש רב על נושא הבידוד, כך שהתוצר הסופי עמיד יותר בפני שינויי מזג אוויר חיצוניים, ויכול לשמר טוב יותר את הטמפרטורה של פנים המבנה. המשמעות היא שבחורף המבנה נותר חם ובקיץ קריר ובמונחים כלכליים: התוצאה היא חיסכון של עד כ- 25% מכמות צריכת החשמל הנדרשת לחימום וקירור המבנה. החיסכון באנרגיה מתכלה וניצול משאבים מתחדשים גם הוא נגזרת של חשיבה ירוקה והרבה יותר ידידותית.


בנייה לגובה – עוד יתרון אקולוגי

למרות שלכולנו נדמה כי המגורים בכפר הם הרבה יותר אקולוגיים בפועל לא תמיד השערה זו נכונה. אחת הסיבות לכך היא בשל עתודות הקרקע בהן אנו עושים שימוש לבניה. כיום זה הרבה יותר ברור שבעולם ובו צפיפות אוכלוסין כל כך גבוהה, בניה לגובה היא דווקא הפתרון הירוק והידידותי לסביבה היות והיא מנצלת פחות עתודות קרקע. כאן נכנסת הבניה הטרומית לתמונה ומציעה יתרון מובהק ביכולת לבנות קומה שלמה בשבוע. כמו כן היא מהווה פתרון זמין לאכלוס של קבוצות גדולות ופתרון מהיר ואף מידי לאכלוס במקרה של אסונות טבע.


רגע לפני שבוחרים, חשוב לדעת

בנייה טרומית מציעה יתרונות רבים, לרבות לסביבה, אולם כדי שיתרונות אלו יבואו לכדי ביטוי חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית שזהו תחום התמחותה ולה ניסיון עשיר בבנייה והקמת מבנים טרומיים. רק חברה מקצועית תבטיח שתהליך הבניה יהיה כמה שיותר מקצועי ואיכותי ותוכל למנוע מכם להתמודד עם חסרונות שהוציאו שם רע לשיטת בנייה זו כמו תכנון ליקוי, בידוד לא איכותי, אופן בניה שגוי, חוסר עמידות ועוד שלל חסרונות שיכולים להימנע, עם הבחירה בחברה אמינה ששמה הולך לפניה בתחום.
 

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070