היתרונות של בניה קלה לעומת בנייה רגילה

תחום הבנייה עבר תמורות רבות בשנים האחרונות וכולנו עדים לכך, אם באופן מעשי דרך בניית בית או דירה ואם באופן תאורטי של צפייה מהצד ושימת לב למה שקורה ברחובות השכנים. אם בעבר להקים בניין יש מאין היה לוקח כמה שנים הרי שכיום תוך כמה חודשים ניתן לבנות את אותו הבניין בדיוק מבלי להתפשר על אף תכונה חשובה ובטיחותית הקשורה למגורים בבניין או לאכלוס שלו בבני אדם. תמורות אלה אפשריות בזכות השימוש בחומרי בניין מתקדמים ומיוחדים אשר מקלים על ענף הבנייה ומזרזים את פועלו (כולל בתחום החשמל, הצבע או ריצוף).


במה שונה בנייה קלה מבנייה רגילה?


בנייה קלה - כשמה כן היא - היא שיטת בנייה מהירה העושה שימוש בחומרי בניין קלי משקל באופן יחסי (אשר משקלם אינו עולה על 50 ק"ג למ"ר), וזאת ללא התפשרות על תכונות של ביטחון או בטיחות של מי שאמור לשהות במבנה המיועד. שוני מהותי נוסף הוא שימוש נרחב בקורות אלומיניום או פלדה כיסודות של המבנה, מה שמאפשר גמישות בתכנון ובבנייה עצמה. בזכות השימוש במתכות אלה מתקצר באופן משמעותי שלב התכנון והשרטוטים של המבנה המיועד.


הבנייה הרגילה עודנה מסתמכת על חומרי בניין כבדי משקל ותהליכי בנייה ארוכים יותר. קירות הבטון, היסודות העמוקים וכמובן כל שאר התכונות המאפיינות את המבנה המוגמר - חשמל, אינסטלציה או ריצוף אשר לוקח זמן הרבה יותר ארוך על מנת להשלים אותן ולכן השלב הסופי של אכלוס המבנה אורך זמן הרבה יותר ארוך. בנוסף, כל עיכוב או פעולה נוספים שצריך לבצע מאריכים את הזמן הכולל של העבודה ושל הבנייה.


מדוע כדאי לבחור בבנייה קלה?


שיטת הבנייה הקלה מכונה גם הבנייה המתועשת, בשל הפיכת ענף הבנייה לענף תעשייתי של ממש, שיש בו אפילו רמיזה על היותו פס ייצור. אין ספק שלקיצור הזמנים בהקמת מבנים שלמים יש יתרון עצום עבור הלקוח ו/או קבלן העבודה מפני אפשר מהר יותר לאכלס את הבתים ולעבור למיזם הבנייה הבא. יחד עם זאת אין פשרה בשום תחום של העיצוב - ריצוף מושלם, קירות חזקים ועמידים עם אפשרות לביצוע חיפוי אלומיניום חיצוני, רשת חשמל ומים עמידה ואיכותית וכמובן בית שלם שאין שום דרך לדעת באיזו שיטת בנייה נבנה.


יתרון נוסף שיש לענף הבנייה הקלה על פני הבנייה הרגילה הוא העלות הכספית. חומרי הגלם זולים באופן משמעותי מחומרי הגלם של ענף הבניין, נדרשות הרבה פחות שעות עבודה על מנת להשלים את הבנייה ויש הרבה פחות פסולת בניין שצריך להרחיק ולסלק מאתר הבנייה. האיכות של סוג בנייה זה ידועה כאיכות גבוהה בעלת גימור מושלם ועמידות המבנים אינה נופלת מהעמידות של המבנים המקבילים שנבנו בבנייה רגילה. יתרון נוסף הוא עמידות מוחלטת למים של הפלדה.

 

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070