הכנות המבנה הנייד לחורף באמצעות פרגולות וסוככים

למרות שהמחשבה הראשונה שלנו על פרגולות וסוככים היא על מבני עזר לבנייה קלה המיועדים ליצירת צל בימי השמש המרובים שיש בארצנו, הרי שבאמצעות מספר התאמות פשוטות יחסית, ניתן להכין אותם גם לימי החורף הקרים והגשומים. יש לציין כי קיים דמיון רב בין פרגולות וסוככים למבנים מבנייה קלה, עקב העובדה שגם הם משתמשים בחומרים קלים יחסית כמו PVC, אלומיניום ובדים מסוגים שונים.

סוככים הניתנים לפתיחה וסגירה מלאה

הכוונה היא לסוככים שניתן לפתוח ולסגור אותן בזווית מלאה של 90 מעלות, כך שמתקבלת הגנה מלאה מפני הגשם, ממש כמו קיר והם מהווים את הפתרון המושלם לסגירת חורף. זאת לעומת סוככים אחרים שניתן לפתוח ולסגור אותם בזווית קטנה יותר ולכן הם אינם מונעים לחלוטין חדירה של גשם. מבנה מיוחד זה מאפשר בנוסף להתקין בצד הפנימי של הסוכך תאורת LED חשמלית המוגנת מפני הגשם וחוסכת את הצורך להקים מערך תאורה חיצוני. אם השליטה בסוכך נעשית באמצעות שלט רחוק, הרי שאין צורך להתקרב אל הסוכך עצמו ולכן גם אין סכנת הירטבות. חלק מהסוככים המתקדמים יותר כיום בקטגוריה זו כוללים גם מרזבים האוספים את מי הגשם וכך נמנעת הצפה של הגג בימים גשומים במיוחד. יתרה מזאת, סוכך שהגג שלו עשוי מפלסטיק PVC איכותי, בדרך כלל יהיה מוגן גם מעובש ולחות, כך שהתחזוקה שלו בימי החורף היא מינימאלית.

חיישנים וקסטות עבור סוככי זרועות

חיישנים וקסטות עבור סוככי זרועות הנוטים בזווית מאפשרים להגן על הסוככים הללו בימי החורף מכיוון שהמבנה שלהם עמיד פחות באופן יחסי ויכול להינזק בשל הרוחות העזות. החיישן הנפוץ ביותר מכונה בשם "תרנגול" והוא למעשה דואג לסגור את הסוכך באופן מיידי כאשר נושבת רוח חזקה. המבנה אליו מתקפל הסוכך בעת הסגירה נקרא בשם קסטה וכאשר הסוכך מתקפל לתוכו, הוא נראה למעשה כמו קפסולה מוארכת. הגנה נוספת על הסוכך ניתן להשיג באמצעות גגון אלומיניום. מיותר לציין כי על מנת להתקין חיישן בסוכך, עליו להיות סוכך חשמלי המופעל באופן אלחוטי.

כיסוי פרגולות

גם עבור פרגולות יש מבחר שונה של כיסויים, כאשר כיסוי קורות שיש ביניהן רווחים אינו מספיק בדרך כלל להגנה מפני הגשם. לכן, אם רוצים שהפרגולה תהיה אפקטיבית גם בחורף, צריך להוסיף כיסוי נוסף מחומר קל כלשהו. לדוגמה, אפשר לבחור בכיסוי פוליגג או סנטף מפלסטיק ולהניח אותו מעל קורות העץ, ואז אין צורך לבצע שינויי קונסטרוקציה בפרגולה עצמה.

סוככי מסך וסוככי מסילות

כיום ניתן ליצור סגירה הרמטית יותר באמצעות סוככי מסך קדמיים וסוככי מסילות צדדים העשויים מבד אלסטי. אלו הם סוככים אשר מתחברים לסוכך הראשי ומגנים עליו מהצדדים או מקדימה ומספקים הגנה הן מפני גשם והם מפני רוחות חזקות. הסגירה והפתיחה שלהם יכולה להיעשות באופן חשמלי ביחד עם הסוכך הראשי, או באמצעיים ידניים בדומה לאופן בו פותחים וסוגרים אוהל. במידה ובה לא רוצים לפגוע במראה הנשקף מהחזית, אפשר להשתמש בזכוכית במקום בסוכך מסך.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070