האם ניתן לבצע העתקת מבנה קל?

אחת השיטות הפופולאריות ביותר המספקת מבני מגורים בהתאם לתקציב ולצרכים אישיים היא הבניה הקלה, המוכרת גם בשם בניה טרומית. מדובר למעשה בתהליך בו המבנה כולו מיוצר במפעל, הובלת כל חלקיו את מתחם המגורים המיועד והרכבתו. חלק מהמבנים הקלים ניתנים אף לשינוע חוזר ולהעתקה ממקום אחד למקום אחר בזמן קצר.

מהי שיטת הבנייה קלה – על קצה המזלג

שיטת הבניה הקלה מבוססת על מספר עקרונות: מהירות, איכות, חיסכון אנרגטי, בטיחות וחיסכון כלכלי. השיטה מאפשרת בניית מבנים מרשימים, ביצוע עבודות לפיתוח תשתיות תואמות ומסירת מפתח ללקוח תוך חודשים ספורים בלבד, מה שמאפשר מלבד החיסכון הכלכלי גם נוחות מקסימלית וקיצור הטיפול בתהליכי הבנייה המייגעים. הבניה הקלה המתקדמת מאפשרת יציקת בסיסי בטון בשטח, הנחת יסודות והקמת תשתיות המים, חשמל, ביוב והתקשורת בשטח, כאשר המבנה עצמו מיוצר במפעל חיצוני ומובא בשלמותו לאתר באמצעות משאית ומנוף מיוחד. שיטה זו חוסכת זמן ואת רעשי הבנייה והמשאבים השונים המושקעים באתר בניה רגיל. איכות הבלתי אינה נופל מתהליך הבניה הקונבנציונלית, הן באיכות החומרים האיכותיים והאקולוגיים, והן בבטיחות המבנה. כל חלקי הפנים והחוץ הם בעלי תו תקן של מכון התקנים הישראלי ועומדים בכל הסטנדרטים הגבוהים ביותר. בניה קלה היא ידידותית לסביבה, ותכנונה מתבצע באופן קפדני מול הגורמים המקצועיים טרם תחילת הבניה - החל מהמהנדסים, אדריכלים וכלה במעצבים.

העתקת מבנים קלים - איך עושים את זה?

ישנם מבנים בשיטת הבניה הקלה אשר ניתנים להעברה, וישנם מבנים בשיטת הבניה הקלה שאינם מיועדים לשינוי. לכן אם החלטתם לרכוש מבנה קל, עליכם לבחון היטב את סוג המבנה אשר יתאים לצרכיכם ולאופי פעילותכם. אם בחרתם במבנה קל שכל כולו מיוצר במפעל ומובל לשטח, הרי שהוא ניתן לשינוי, הובלה והעתקה ממקום למקום. לעומת זאת, אם המבנה נבנה בשטח עצמו לא תהיה אפשרות להעבירו. העתקת מבנה קל כוללת פירוק והובלה מחדש של מבנה קיים למקום חדש, ולכן תלויה בגודל המבנה (אורך ורוחב), בשיטת הבניה ואף במיקום ממנו הוא מועבר. אם מדובר במבנה קטן יחסית, הפירוק יהיה קל ומהיר, אך אם מדובר במבנה גדול לעיתים יש צורך בפירוק מיוחד של המבנה, גג הרעפים, קורות, דק וכדומה. חשוב לדעת כי להעתקה והובלת מבנים ישנם חוקים ברורים ומוגדרים בהתאם להנחיות משרד התחבורה וחשוב לעקוב אחריהם לצורך שמירה על החוק ובטיחות מירבית. מכאן עולה חשיבותה של חברה מקצועית בעלת ידע וניסיון בהעברת מבנים ניידים, אשר תמנע נזקים למבנה בעת תהליך ההעברה ועד למיקומו מחדש.

יתרונות הבניה הקלה

אחד היתרונות המרכזיים בשיטת הבניה הקלה הוא לוח הזמנים המקוצר (בין שבועיים לשלושה חודשים). מדובר בתהליך בנייה ממוקד, אשר נעשה בצורה מבוקרת במפעל תחת פיקוח החברה המשווקת אשר אחראית לקבלת כל האישורים וקבלני המשנה - מה שחוסך זמן רב ומונע טעויות שאינן מקצועיות ומהווה גם חיסכון כלכלי משמעותי במשאבים, חומרי גלם ומייתר עבודה רבה בשטח בהשוואה לבנייה סטנדרטית. מבנה נייד למגורים יכול לשמש כפיתרון ביניים או כפיתרון קבע בהתאם החלטתכם, הוא מגיע במגוון רחב של גדלים, וכן בעיצובים וחומרים שונים בהתאמה אישית ובהתאם לדרישות הלקוח. כיום ניתן לרכוש מבנה קל חזק ועמיד במחיר נמוך, אשר ניתן לשימוש, שיפור ושינוי גודל ו/או צורה בכל שלב על פי הצורך.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070