החומרים בשימוש בבניה מתועשת

שיטת הבניה הקלה מתאפינת בשימוש בחומרים קלים, ידידותיים לסביבה כמו אלומיניום, לוחות גבס ופלדה, להבדיל מהשיטה הרגילה בה החומר העיקרי הוא בטון. הרעיון שעומד מאחורי שיטה זו הוא, ששימוש בחומרים קלים מפחית את עלויות הבניה, מה גם שהוא תורם ועוזר לסביבה מאחר והבניה לא מתקיימת בשטח בו אמור המבנה לעמוד אלא רק ההרכבה. מאחר והבנייה הקלה הפכה פופולרית מאד בשנים האחרונות לקוחות רבים מבקשים להכיר את חומרי הגלם העיקריים בהם נעשים שימוש לצורך הבניה ולהלן חלק מהם:

עץ

אחד הדגשים בעבודה עם עץ הוא כי חומר הגלם חייב להיות עמיד ואיכותי. במידה והוא לא יהיה כזה קיימת סכנה כי המבנה לא יהיה עמיד מספיק. יתרון מובהק של עץ הוא, כי קל לעבוד איתו והוא מאפשר בניה מהירה ומקצועית. בארץ נהוג להשתמש בעץ רק בחלקים הפנימים של המבנה ולא בחלקים החיצוניים.

פלטות בטון

שימוש בפלטות בטון מאפשר הרכבה מהירה של המבנה בשטח הלקוח. הפלטות מגיעות מוכנות ומורכבות מראש על פי גודל נדרש מן המפעל וכל שנדרש הוא להרכיב אותן בשטח המיועד. בפלטות הבטון עושים שימוש הן בחלקים הפנימיים של המבנה והן בחלקים החיצוניים.

לוחות הגבס

גם לוחות גבס, כמו פלטות הבטון מגיעים כבר מוכנים להרכבה. לוחות הגבס הם אחד החומרים היותר מוכרים ונדרשים בשיטת הבנייה הקלה, אם כי היום גם בשיטה הרגילה עושים שימוש לא מועט בלוחות גבס, לצורך חלוקה פנימית של המבנה. לוחות אלו מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים: הלוחות הלבנים שהם הסטנדרטים ובהם עושים שימוש לכל חלקי המבנה, לוחות הגבס האדומים הינם חסיני אש והלוחות הירוקים שהם חסיני מים. יתרון גדול מאד של הגבס, שהוא חומר וקל ומתייבש במהירות, כך שהוא מזרז ומקל על עבודת הבניה בין אם רוצים תוספות או שיפוצים למבנה הקיים.

ציפוי אפוקסי לרצפה

לא חייבים ללכת על ריצפת שיש או קרמיקה, למבני תעשייה שבהם נוסעים עם מלגזות או עם עגלות וציוד כבד, מומלץ לרצף באמצעות ציפוי אפוקסי המומלץ לרצפות.
הציפוי חלק ונעים לנוע עליו, כמו כן הוא קל לניקוי ובעל עמידות גבוהה יותר מכל ריצוף אחר בייחוד במבני תעשייה עם תנאים קשים ושחיקה מופחתת.

אלומיניום

חומר זה מיועד לרוב עבור הדקורציה עצמה כמו דלתות, חלונות, משקופים וכיוצ"ב. הלוח מורכב מפלטות אלומיניום המופרדות בקלקר בין פלטה לפלטה. תפקיד הקלקר הוא לשפר את יכולת הבידוד של פלטות האלומיניום.


לסיכום, בניה מתועשת הביאה איתה משב רוח רענן וחידוש הכרחי בתחום הבנייה. לקוחות רבים השכילו לדרוש כי המבנים הנדרשים להם יבנו בשיטה זאת, כיוון שהיא מהירה, ירוקה לסביבה, העושה שימוש בחומרי גלם קלים ולה יתרונות ברורים.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070