כיצד מכינים את הקרקע להנחת מבנה נייד?

אם חשבתם שאיכות הבנייה נמדדת במבנה הנייד עצמו ותו לא, הרשו לנו לספר לכם כי הכנה נכונה של הקרקע בטרם הנחת המבנה היא פרמטר לא פחות חשוב. מה חשוב לדעת בנושא? ולמה עליכם לשים לב כאשר החברה מגיעה להכין את השטח לפני הובלת המבנה היביל? לפניכם המדריך המקוצר.

חברת הבנייה יכולה לעבוד עם חומרי הגלם האיכותיים ביותר, עם טכנולוגיות הבניה המתקדמות ביותר ועם אנשי מקצוע מיומנים. היא יכולה להכין את כל חלקי המבנה באופן מדויק על פס הייצור ולנהל את העבודה בצורה יעילה ומיטבית. אך כל עבודת ההכנה של הקרקע להנחת המבנה הנייד לא נעשתה נכון, צפוי כי המבנה היביל יכלול ליקויים. אם כן, כיצד יש להכין את הקרקע טרם הנחת המבנה? ומדוע חשוב שההתקנה תתבצע על הצד הטוב ביותר? לפניכם כמה פרטים חשובים ונקודות למחשבה.

היתרי בנייה והכירות עם השטח

השלב הראשון בעבודת ההכנה הוא השגת היתרי בנייה. יש לדעת מהם גבולות הקרקע והיכן יש להניח את המבנה בהתאם לכך. כמו כן יש לבדוק את השטח טרם הבנייה ולראות שאין בו עצים שצריך להסיר, לבחון את סוג הקרקע ומידת היציבות שלה, יש להבין כיצד ניתן להימנע מסחף של חול או מים במקרים של גשמים ולתכנן נכון את עבודות החפירה ובניית התשתית כדי להרחיק את המים מיסודות המבנה. כאשר התכנון נכון כבר למן הרגע הראשון, ניתן להימנע מבזבוז זמן יקר בעתיד.

הנחת תשתיות – צנרת וביוב

כאשר מדובר במבנים קבועים, לפני הנחת המבנה יש לחפור תשתיות צנרת וביוב על מנת שניתן יהיה לחבר את המבנה הנייד אליהן. כמו כן במקרים מסוימים נדרש להכין יסודות מתאימים בהתאם לסוג הקרקע ואופי המבנה. בכל מקרה מומלץ לפנות לחברה עמה משתפים פעולה על מנת שתסביר לכם בדיוק מה הדבר דורש. בין הדברים עליהם יש לשים דגש הוא אופן הביצוע ולכן כדאי ורצוי לוודא שהעבודות מבוצעות על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום, ולהם כל הידע הדרוש לביצוע עבודות מסוג אלו.

 יישור הקרקע

ישנם מקומות בהם הקרקע לא תהיה מפולסת, מה שיקשה על הנחת המבנה מסיבות הברורות מאליהן. לאחר שהשטח מפולס אפשר לראות האם יש צורך בחומרי מילוי שונים, כמו חצץ או חול נוסף, כאשר בשלב זה יש צורך במכבש כדי להדק את הקרקע ולמנוע סחף. לאחר עבודת החפירה ויישור הקרקע לא פעם יהיה צורך לשפוך באזור חומר מילוי נוסף כדי להגיע לגובה הרצוי, שכן לא ניתן יהיה להניח את המבנה, אם הקרקע נמוכה מדי. תהליך המילוי יתבצע בשכבות, כאשר כל שכבה יש לדחוס טרם הנחת השכבה הבאה. למרבה המזל, כיום יש טכנולוגיות מתקדמות וכלים חדישים אשר מאפשרים לפקח על העבודה ולוודא כי היא נעשית בצורה מקצועית וללא תקלות או ליקויים.

חשוב לדעת: התקנה לא טובה יכולה להוביל לליקויים

התקנה נכונה של מבנה יביל היא המפתח לעמידות, איטום ואריכות חיים. ועל מנת שכל חלקי המבנה ישתלבו בצורה נכונה, יש לומר מדויקת, צריך להכין את הקרקע כראוי. אולם רגע לפני שמרחיבים על שלבי העבודה, חשוב להבין שכל ליקוי בשלבי ההכנה וההתקנה יכול לגרום לנזק חמור ולגרוע מחוויית השימוש במידה משמעותית. כך למשל הדבר עשוי להוביל "להזדקנות" מוקדמת של המבנה, לבעיות באיטום כמו דליפות ונזילות ואף לנזקים גדולים יותר ללא הטיפול וההתייחסות המתאימים.

אז איך מבטיחים שעבודת ההכנה תהיה איכותית?

על מנת להיות בטוחים שעבודת ההכנה נעשתה בצורה טובה קיימת חשיבות רבה לפיקוח של חברה חיצונית. מדובר בהגנה הטובה ביותר כנגד התקנה לא טובה של המבנה והכנה לא נכונה של הקרקע. מלבד פיקוח, חשוב כי גם אתם תרכשו ידע בתחום, ידע הוא כוח במובנים רבים ויכול לסייע לכם להבין לעומק את התהליך ולדעת מתי משהו נעשה לא בסדר. אם משהו לא נראה או לא מרגיש לכם נכון, אל תתביישו לשאול שאלות על מנת לקבל תשובות, וכך להיות בטוחים שהעבודה מתבצעת בצורה הנכונה. כמו כן כדאי לפנות מלכתחילה לחברה מקצועית בתחום הבנייה הקלה, חברה אשר שמה הולך לפניה בתחום והיא ידועה במידת מקצועיותה. ככה תוכלו להרגיש יותר בטוחים ולדעת שאתם נמצאים בידיים טובות ואמינות.

 

 

 

 

 

 

 

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070