מבנים ניידים – שאלות ותשובות

נתחיל מהבסיס – מה הם מבנים ניידים?

מבנים המוגדרים ניידים הם כאלה הניתנים להובלה ולשינוע. מבנים אלה נבנים במפעל ומגיעים אל השטח כשהם מוכנים למגורים. כל שנדרש לעשות הוא להציבם במקום, לחבר אותם אל הקרקע ולהיכנס להתגורר בהם. עיצובם של מבנים אלה הוא מגוון מאוד, והם מתאימים לכל מטרה וצורך – הרחבה של בית קיים, מיקום משרד או כיתת לימוד ואפילו צימר המשמש לאירוח ותיירות.

מהו אורך החיים של מבנים ניידים או במילים אחרות – לכמה שנים ישמשו אותנו?

אם מבנה נייד עתיק של פעם היה מוגדר כשמיש למשך חמש שנים בלבד, הרי שמבנים ניידים בני זמננו הם בעלי אורך חיים גדול יותר בצורה משמעותית, כזה שיכול להגיע גם לעשרות שנים. זאת, בזכות הטכנולוגיות המשופרות המשמשות לבניית מבנים אלה והחומרים האיכותיים המשמשים בהכנתם. בנוסף לכך עלויות אחזקת מבנים יבילים הן לרוב יותר זולות מעלויות אחזקה של מבנים רגילים.

כיצד מכינים את הקרקע להנחת המבנה הנייד?

על מנת להניח מבנה נייד, נדרש להתייעץ עם החברה המשווקת לכם את המבנה. בדרך כלל נדרש לפלס את השטח עליו הולכים להנית את המבנה, להכין תשתית צנרת וביוב (במבנים זמניים נהוג להציב שירותים ניידים ולחסוך את עבודת הצנרת), לעיתים נדרש להכין יסודות מתאימים. על כל השאלות האלה יוכלו לענות לכם מומחי הבניה והניוד שלנו, לאחר שיבקרו בשטח ויתאימו עבורכם את המבנה המתאים ביותר לצרכיכם.

מדוע ישנם מבנים ניידים עם גג משופע ומבנים עם גג ישר?

כמו בכל דבר, הכל שאלה של עיצוב, אבל לא רק – מבנים ניידים עם גג משופע הם לרוב יקרים יותר בשל עלות הובלתם הגבוהה יותר. במילים אחרות – כאשר מובילים מבנים עם גג ישר, ניתן לערום אותם אחד על גבי השני, מה שבלתי אפשרי במבנים עם גג משופע.

האם הבנקים מעניקים משכנתאות עבור רכישת מבנים ניידים?

ברמת העיקרון, מיועדת המשכנתא לרכישת נכסים קבועים לקרקע (נכסים "דלא ניידי"), אולם ישנם בנקים המבינים כיום את התועלת המשמעותית שיש למבנים ניידים ומוכנים להעניק משכנתאות גם למבקשים לעשות בהם שימוש, בעיקר כשמדובר בהרחבה של מבנה קיים או במיקום משרד / עסק באותו מבנה נייד. תוכלו לפנות למספר בנקים, על מנת לבדוק את עמדתם בנושא, או לפנות ליועץ משכנתאות שמכיר את הנושא ויעשה בשבילכם את הבירורים וזכרו כי פעמים רבות ניתן בהחלט להגיע עם הבנק להסכם, על מנת לקבל את המימון הנדרש לפרויקט (לדוגמא, בעזרת פוליסת ביטוח המשעבדת את המבנה לבנק עד לסיום התשלומים).

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070