בניה קלה של מבנים ומוסדות ציבורים

שיטת בניה מתקדמת

בשנים האחרונות חלה התקדמות בנושא בנית מבנים ציבורים בעזרת בניה קלה ולאחרונה ניתן לראות לא מעט כותרות בישראל, הרבה קבלנים רואים את השיטה כאינה מתאימה לאורך החיים של הלקוח הישראלי והרבו להסתייג ממנה. אם זאת אנו רואים שמדי שנה צצים מאות פרויקטים חדשים. קבלנים רבים כבר החלו להפנים שבעזרת בניה מתקדמת ומהירה ניתן לבנות מבנים ציבורים מרשימים ולסיים את פרויקט הבניה כעבור מספר חודשים.
השיטה עצמה בנויה על עקרונות הללו:

  • מהירות ואיכות.
  • חיסכון באנרגיה.
  • בטיחות.
  • חיסכון כספי.

בניה מהירה

את המהירות אנו מושגים בעזרת בניה שונה מהשיטה המוכרת לנו בישראל, השיטה המסורתית. תהליך השיטה המסורתית מורכב מיציקת השלד והיסודות באתר הבנייה, הנחת בלוקים לבנית הקירות, ריצוף, טיוח, צביעה וכו'.. בשיטת הבניה המהירה אנו יוצקים בסיס בטון שמוחלק מאמצעות מדה מתפלסת כבר בשטח הפרויקט, לאחר מכן אנו מניחים תשתיות כמו מים, חשמל, ביוב ותקשורת ואת כל שאר העבודה ניתן לבצע בשטח המפעל עצמו, ולחסוך את הלוגיסטיקה הרבה ואת רעש הבנייה הכרוכים בזה.
ריצפת המבנה יצוקה בתוך תבנית פלדה. קירות המבנה בנויים מקונסטרוקציית פלדה מגולוונת אותם אנו מחפים בחיפוי חיצוני של לוחות בטון שהינו פייבר צמנט בעל בידוד טרמי ואקוסטי שנחשב לטוב ואמין יותר מהחפוי פנימי של לוחות הגבס חסני האש אשר קיימים בנייה קונבנציונלית. כל חלקי הפנים והחוץ של המבנה הקל עומדים בסטנדרטים של מכון התקנים הישראלי, החומרים הינם חומרי גלם איכותיים וירוקים היוצרים בידוד איכותי, ומונעים רעשים. אלו הם חומרי גלם אשר יאפשרו מינימום תחזוקה ואורך חייהם יכול להחזיק במשך שנים רבות.
לאחר השלמת הבנייה במפעל חלקי המבנה מועברים באמצעות משאיות אל שטח הפרויקט, שם ממתין צוות מיוחד אשר בעזרת מנופים ממקם את החלקים השונים על בסיס הבטון.

בניה ידידותית לסביבה

בניה מהירה נחשבת ידידותית לסביבה, אפשרות ההתאמות השונות לשימוש במשאבי הטבע והסביבה כמו בחירת כיווני הרוח והשמש לחסכון בחשמל עתידי מתבצעות כבר בשלב התכנון, מהנדס המבנה והאדריכל מעצבים ומתכנים אספקטים אלו עוד בטרם תחילת הבניה.

בניה קלה בטוחה

תחום הבטיחות בבניה המהירה והקלה אינו מתפשר. כל המבנים הציבורים נבנים על פי התקן ועמידים מפני רעידות אדמה ונזקי טבע אחרים.

חיסכון כספי בבניה הקלה

החיסכון בכספי בבנייה קלה מתבטא במהירות התהליך האורך כמספר חודשים קצרים ובכך נוצרת ירידה משמעותית בעלויות עבודה. חומרי הגלם מנוצלים ביעילות במפעל עצמו ובזבוז החומר מינימאלי. על פי דיווחים הבניה בשיטת הקלה והמתקדמת יכולה להפחית את עלות הבנייה ב-9 עד 20 אחוזים. לסיכום, שימוש בנייה מתקדמת מאפשר לנו ליצור סיביה חסכונית וירוקה, בזכות השימוש המקסימלי של חומרי הגלם ושילוב בין חומרים מתקדמים שונים, אנו מסוגלים ליצור בידוד אקוסטי ותרמי התורם לצריכת חשמל והפחתת האנרגיה הנדרשת לחימום או קירור המבנה הקל בכ-30% ובזאת גם לעזור לשמירה על איכות הסביבה. מרבית המחקרים מראים שכמחצית מהנזק האקולוגי שנגרם לכדור הארץ מקורו בענף הבנייה. סיבה זו רק מגבה את הבנייה המתקדמת וזוכה בתמיכה וקידום מדי גופים וארגונים רבים המבנים את תועלת הבניה הקלה.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070