מבני ציבור יבילים

מבני ציבור יבילים משמשים למטרות שונות. היתרונות הגלומים במבנים אלה רבים:

1. בנייתם מתבצעת במהירות, על פי כללי בנייה מחייבים ומחמירים (תקנים ישראליים ובינלאומיים, לרבות ISO 9001) בגימור מוקפד. הם מוכנים לשימוש מידי מרגע הצבתם במקום המיועד להם.
2. מדובר בבנייה קלה / בניה טרומית מבטון (בנייה ירוקה) שהמשך שלה נע בין חודש לחמישה חודשים. מאחר שחלק הארי של הבנייה מתבצע במפעל המייצר את המבנה, מבחינת הלקוח מדובר בבנייה נקייה, שאין בה פסולת והיא אינה מזהמת את הסביבה.
3. בתכנון המבנה ובביצועו מוקפדת השמירה על כל תקני האיכות והבטיחות הנדרשים והמחייבים, לרבות אישורים מכיבוי אש, מהג"א ועוד.
4. המבנה מותאם בדיוק מרבי לייעוד המבנה לצרכיו ולתקציב העומד לרשותו.
5. מאחר שהבנייה היא בנייה ירוקה, נחסך כרבע מעלות האנרגיה במבנה.
6. בנייה קלה מתאימה למגוון רחב מאוד של ייעודים: משרדים, מעונות יום וגני ילדים, מועדונים, מתנ"סים, בתי כנסת, מעונות סטודנטים ועוד.
7. קל להתקין את המבנה היביל וקל להעביר אותו ממקום למקום, בהינתן מגבלה, אילוץ, רצון או צורך לשנע אותו ממקום למקום.
8. שיטת בנייה זו מנצלת באופן מיטבי שטח שלא נוצל עד כה. היא מאפשרת לממש את הפוטנציאל של השטח ולמקסמו.
9. לא מדובר במבנים אחידים שיוצאים מפס ייצור אלא במבנים שמתוכננים על ידי אדריכל החברה בשיתוף עם הלקוח.
10. בשיטה זו ניתן להיצמד למחיר שנקבע מראש ללא הכרח לשאת בעלויות נלוות ו/או בעלויות בלתי צפויות.

רולן מספקת מבני ציבור רבים בכלל ומבנים משולבים (רב-תכליתיים או רב-ייעודיים) לרשויות מקומיות רבות. יצוין, כי המבנים מיוצרים ומותקנים על פי דרישות משרד החינוך והכלכלה (בעיקר במעונות יום). מבנים משולבים מאפשרים ניצול מרבי ומיטבי של התשתיות – והוזלתן!- כמו גם הוזלת עלויות התחזוקה הנדרשת.

האפשרות להביא את המבנה היביל כשהוא מוכן ונדרשת רק הצבתו במקום במהירות מייתרת את הצורך לגדר את המתחם ולמעשה מאפשרת המשך שגרת החיים בסביבה הקרובה שלו.

בנייה קלה קלי קלות- חיסכון ניכר בעלות

שימוש בטכנולוגיית בנייה מתקדמת וחדשנית מאפשרת ללקוח ליהנות מסל מלא יתרונות ותועלות. תכנון על פי צרכי הלקוח ובכפוף לתנאי השטח ולמגבלות הקיימות בו מאפשר לקבל את המבנה הטוב ביותר המתאים באופן מרבי לצרכים. משמעות הבידוד המשובח היא גם ואולי בעיקר חיסכון ניכר בעלויות חימום המבנה וקירורו.
מבניים יבילים איכותיים, בטיחותיים, עמידים לאורך זמן. הגימור מעולה. ההתנהלות מחל הלקוח מתבצעת בשקיפות מוחלטת: המחיר קבוע - כולל וסופי- החל בתכנון המבנה וכלה בקבלת המפתח אליו.
מכלול היתרונות והתועלות הגלומים בבנייה קלה הופכת מבני ציבור יבילים למבנים מבוקשים ואף מועדפים על ידי רשויות מקומיות רבות. כאשר נוצרים אילוץ או, לחלופין, הזדמנות וקיים צורך או אפשרות להוסיף מבנה יביל, מרגע קבלת ההחלטה על הזמנתו ועד לקבלתו, מוכן לכניסה מידית, עובר זמן קצר, בין חודש לארבעה חודשים. מדובר בזמן קצר ביותר לעומת בנייה רגילה.
על מנת לוודא מבעוד מועד כי המבנה, על מאפייניו הייחודיים, אכן יענה על הצורך שלכם, רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע של החברה, אשר ישמחו לספק לכם את כל המידע החשוב והרלוונטי לקבלת החלטה על הזמנת מבנה או מבנים יבילים.


בנייה ירוקה המסייעת בשמירה על איכות הסביבה


קשה להפריז בחשיבות התועלת - הכפולה והמשולבת - של מבנים יבילים שנבנים בשיטת הבנייה הקלה, הירוקה, לסביבה הקרובה ולרחוקה. אין צורך להכשיר מתחם בנייה מיוחד, לגדר אותו, להציב שלטי אזהרה נוסח "כאן בונים". לא נוצרת פסולת במהלך הבנייה, היות שהמבנה מגיע מוכן, וממילא לא קיימת סכנה לעוברים ושבים. התרומה לשמירה על איכות הסביבה עשויה להימדד גם בסביבה היותר רחוקה, היות שמאחר שלא נוצרת פסולת מתייתר הצורך לפנותה ולהטמינה. נחסכים בכך משאבים בלתי מבוטלים ונשמר הניקין.
השורה התחתונה הן היתרונות הרבים של שיטת הבנייה הקלה המאפשרת התאמה מרבית ומיטבית של המבנה לצרכים שלשמם רוכש אותו הלקוח, בידיעה ברורה כי המבנה חזק, עמיד ועומד בכל תקני האיכות והבטיחות המחמירים ביותר. זו הסיבה לכך שבמקומות רבים ניתן לראות כיום מבנים יבילים.

 

 

 

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070