מדוע הביקוש לבנייה מתועשת נמצא בעלייה?

בשנים האחרונות אנו עדים לכך שהביקוש לבניה מתועשת הולך וגדל. שיטת בנייה זו הופכת לפופולרית מאוד בישראל ולו רק בגלל העובדה שהיא טומנת בחובה פוטנציאל גדול ואינספור יתרונות.

אם שמתם לב לאחרונה שהבניה המתועשת נמצאת בלב השיח הציבורי ושיותר ויותר עסקים, חברות ואף אנשים פרטיים בוחרים בשיטת בניה זו למטרות שונות, אתם לא טועים. ויש לכך כמה וכמה סיבות:

עלויות של בנייה מתעושת

שיטת הבניה המתועשת שונה ביסודה משיטת הבניה הקונבנציונלית. ההבדל הגדול מכולם הוא שאת המבנה הטרומי בונים קודם כל במפעל ומשם משנעים אותו אל האתר. כדי להשלים את הבניה אין צורך בכלים כבדים או בכוח אדם רב ולכן העלויות של הייצור נמוכות יותר במידה משמעותית. עובדה זו מורידה את העלויות של הבניה, כך שניתן להקים מבנה במחיר נמוך יחסית בהשוואה למבנה שנבנה בשיטת הבנייה מסורתית.
איכות הסביבה
שיטת הבניה המתועשת הפכה לפופולרית גם בשל מאפייניה הירוקים. העובדה שהמבנה נבנה במפעל ולא באתר ממזערת את כמות הפסולת ומונעת את חלחול חומרי הבנייה השונים לאדמה. בנוסף שיטה זו דורשת תכנון מעמיק, המבנה הסופי הרבה יותר מבודד וברוב המקרים גם מנצל את המשאבים בצורה חכמה יותר. יתרונותיה הירוקים מובילים גם למימושו של הסעיף הבא: חיסכון כלכלי.

חיסכון

בידוד ואיטום טובים יותר וחשיבה על כל הפרטים הקטנים בתכנון המבנה אלו הם יתרונות מובהקים של הבניה המתועשת. אי לכך במבט לעתיד ההשקעה בבנייה זו תתגלה מהר מאוד כמשתלמת. כשהמבנה מבודד היטב נדרשת פחות אנרגיה כדי לחמם ולקרר אותו, הדבר ישפיע כל אופיו של השימוש במזגן או בחימום ויאפשר ליהנות מחיסכון בהוצאות החשמל.

מינימום זמן

בניית מבנה כמוה כהרפתקה, זהו פרויקט שאורך זמן רב ויש לו שלבים בדרך למטרה. אולם לאלו אשר בוחרים בבניה מתועשת התהליך מתקצר באלפי שנות אור ותוך כמה חודשים בודדים תוכלו לקבל מפתח ולמצוא את עצמכם במבנה מוגמר ומוכן. זמן ההמתנה הקצר והיכולת לאכלס את המבנה תוך כמה חודשים ספורים (במקרה הטוב) אלו הם גם מאפיינים של הבניה המתועשת אשר הפכו אותה לכל כך פופולרית.

יעילות של שיטת הבניה המתועשת 

כשמה כן היא, הבניה הקלה דוגלת בשיטה קלה של בניה: כל החלקים מיוצרים במפעל ומשונעים לשטח להרכבה. החלקים מיוצרים על פס יצור בהתאם לדגם הנבחר ועל פי חישוב מידות מעמיק של האמונים על כך. בשטח, כל החלקים אמורים לחבור יחדיו, כמו פאזל ענק, לכדי מבנה מושלם. שיטת עבודה זו הנה יעילה במידה רבה ולכן מקצרת את זמן ההמתנה במידה משמעותית.

התאמה לצרכים

הבניה המתועשת הנה מאוד מודולרית וגמישה, ועל כן אפשר להתאים אותה כמעט לכל צורך ולכל מטרה. אין מדובר במבנים מקובעים, אלא במבנים אותם ניתן לתכנן בהתאם לצרכים ספציפיים ואישיים. בשנים האחרונות מבנים מודולריים וניידים של משרדים צצים בשטח כמו פטריות אחרי הגשם, תוך שהם מותאמים במיוחד לרצונות ולצרכים של החברות אשר הזמינו אותם. זה היתרון במבנים קלים, ניתן לעצב אותם שיתאימו לצרכים שלכם, וכך הם ישרתו את מטרתם על הצד הטוב ביותר.
פתיחת דלת לעולם של אפשרויות
בניה מתועשת פותחת דלת בפני אנשים פרטיים או חברות שאין להם את ההון העצמי הדרוש או את הזמן לחכות להשלמת הבנייה של מבנה קונבנציונלי. עם אפשרויות עיצוב רבות ובטווח נרחב של מחירים, הבוחרים בשיטה זו יכולים להשקיע סכום מינימלי וליהנות מתמורה מקסימלית. תוך חודשים ספורים המבנה יהיה מוכן, מותאם אישית לצרכים וניתן יהיה לאכלס אותו בהתאם לייעודו.
 

 

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070