עלויות בניה קלה – אז כמה עולה לבנות?

אז כמה עולה לבנות בשיטת בניה קלה?

השורה התחתונה היא שעלויות בניה קונבנציונאליות הן יקרות בהשוואה לרמת עלויות בניה קלה , בעיקר בשל משך העבודה הממושך יותר בשיטה הקונבנציונאלית, המספר הרב יותר של אנשי מקצוע המעורבים בבניה, והחומרים היקרים. בשיטת בניה קלה לעומת זאת, ישנו חסכון משמעותי המושג באמצעות משך בניה קצר ומספר קטן יותר של אנשי מקצוע, כמו גם העובדה כי במהלך הבניה יכולים דיירי המבנה ושכניהם להמשיך להתגורר בבתיהם הרגילים, היות ובשיטת הבניה הקלה של רולן רמת הרעש והלכלוך הסביבתי – נמוכים מאוד, עד כדי לא קיימים.

עלויות בניה קלה מושפעות ממספר פרמטרים, ביניהם אפשר למצוא את גודל המבנה, כמות חומרי הגלם הדרושים להשלמתו, וכן תוספות נלוות במבנה עצמו – גג, חלונות ודלתות, תשתיות ועוד.

הממ"ד – השחקן החורג בקבוצת הבניה הקלה

בניה קלה היא כאמור זולה יותר מבחינה קונבנציונאלית, אולם כאשר נדרש המבנה לכלול גם ממ"ד, עלויות הבניה עולות בצורה משמעותית בשל דרישה זו. הממ"ד בבניה קלה נבנה כחלק מהיסודות והרצפה של המבנה, מה שמצמצם מאוד את יתרון העלויות של הבניה הקלה, עד כדי השוואת מחירים בין הבניה הקלה והבניה הקונבנציונאלית (אם כי, לבניה הקלה עדיין קיים יתרון הזמן הקצר יותר הנדרש להשלמת הבניה, כמו גם יתרונות נוספים שהוזכרו לעיל).


כיצד נוכל אנחנו ברולן לסייע לכם בתכנון עלויות בניה קלה?

אחד הפרמטרים הראשונים בקבלת החלטה על בניית מבנה ציבור ובחירת שיטת הבניה, הוא פרמטר העלות הצפויה של הבניה. אחד הדברים שנעשה כשתגיעו לפגישה ברולן, הוא להציג בפניכם את עלויות הבניה הצפויות, נדון בחומרים השונים שניתן לשלב במבנה ובאפשרויות הגימור השונות, ונענה על כל שאלה הקשורה לתכנון התקציבי של הפרוייקט.

כאשר מדובר בנושא חשוב כמו נכסים לרכישה מומלץ לתכנן כל צעד מראש, אסור להשאיר שום פרט באוויר מכיוון שכל טעות עולה כסף רב, מסיבה זו חשוב להשתמש בשירותיה של חברה מקצועית אשר עובדת עם בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום.


בעת הפגישה שלנו, נשווה את עלויות הבניה הצפויות אל התקציב שהגדרתם לעצמכם, ואם העלויות המתוכננות גבוהות יותר ממנו, הרי שנוכל לשבת יחד על שולחן השרטוט, ולמצוא דרכים להוזלת מחיר הבניה – אפשר למשל להשתמש בגימורים יקרים פחות, נוכל לצמצם את שטחי החדרים או לשנות את החלוקה הפנימית כך שתעשה שימוש בכמות קטנה יותר של חומרים, ונוכל גם ליצור תשתיות לתוספות מסוימות מבלי להוסיפם בפועל, כך שתוכלו לשפץ ולשנות את המבנה בשלב מאוחר יותר. במילים אחרות – הכל פתיר, ואנחנו ברולן נשמח לסייע לכם להגשים את החלום שלכם.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070