בניה ירוקה בפיקוח אנשי מקצוע

עולם הבנייה הוא עולם שכל הזמן מתקדם ומתפתח ועם חלוף השנים יש בו טכנולוגיות חדשות לעבודה, כאלה גם מביאות לכדי התייעלות, גם מוזילות את העלויות וגם מקצרות באופן משמעותי את זמני הבנייה של מבנים המיועדים לכל השימושים. בניה קלה היא אחת מאפשרויות אלה, שיש בה שימוש בחומרי גלם שונים והיא הולכת ותופסת יותר ויותר תאוצה בתקופה האחרונה. בשיטת בניה זו עושים שימוש בשלד ממתכת או אלומיניום (מה שמביא לידי כך שהשלד גמיש וניתן לבצע בו שינויים) ומצפים אותו בחלק החיצוני של המבנה, המגיע בצורת לוחות החתוכים במידות שונות על פי הדרישות של מפקח בניה זה או אחר.

השימוש בדרך בניה זו החלה במדינות אירופה וארצות הברית הקרות, שם חיפשו דרכים לצמצום השימוש בעץ בעת בניית הבתים. שימוש בעץ לצורך בניית בתים או מבנים הורס את איכות הסביבה, השהייה בבתים הייתה מסוכנת בשל החשש לפרוץ שריפה והבניה הייתה מסובכת, מה שגרם לשכר גבוה עבור העובדים. שיטת הבניה הקלה פותחה בדיוק על מנת לענות על הבעיות האלה וזו הסיבה שהיא מכונה גם בניה ירוקה. היתרון הגדול ביותר בסוג בניה זה הוא כאמור הסטנדרט הגבוה ואיכות הבנייה הגבוהה יד ביד עם פרק הזמן הקצר שאורכת הבנייה ממש מהתחלה ועד הסוף.

תפקיד מפקח הבניה באתר

בכל אתר עבודה חשוב מאד שיהיה אדם שהתפקיד שלו הוא לבצע פיקוח בניה, כלומר שכל השלבים מבוצעים על פי התוכנית, שהעבודות עצמן מבוצעות באופן בטיחותי תוך שמירה על שלומם של העובדים ובאופן כללי לפקח על מהלך העבודה ולוודא שהכל מתבצע כשורה ובאופן תקין. תפקידו של מפקח בניה להיות נוכח באתר העבודות, להיות קשוב לעובדים וגם לוודא שלוח הזמנים נכון. חשוב שאדם זה יכיר את משימת הבניה היטב וכך גם יוכל לתת ייעוץ ורעיונות איך לדאוג שתהליך של בניה קלה ישיג את המטרות ויעמוד בסטנדרטים המזכים את הכינוי בניה ירוקה. כאשר הלקוח מעוניין במבנה המבוסס על שיטת בניה זו חשוב לו לדעת שבשטח העבודות ישנו מנהל שיודע בדיוק מה צריך להיות ושמר גם על האינטרסים של הלקוח וגם מוודא שנשמרים העקרונות של איכות הסביבה.

כיום ניתן להקים שלל מבנים באמצעות השיטה של בניה קלה והמבנים מתאימים למגורים או בתור שטחים מסחריים ועסקיים – בתי עסק, מרפאות או כל שימוש אחר במבנה, כפי שיש שימוש במבנים הנבנים על בסיס שיטות בניה רגילות ומסורתיות. חשוב מאד לוודא שעובדים עם חברה שיש לה ניסיון במשימות בנייה קודמות של בניה ירוקה וכך אפשר להיות בטוחים שיהיה מפקח בניה מקצועי הבקיא בעקרונות הבנייה הירוקה ויידע לעקוב אחר התקדמות העבודה ולתת דין וחשבון או הערכת מצב במידה ואלה יהיו דרושים על ידי הלקוח או מי מטעמו.
 

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070