כיצד מתחילים פרויקט בניה?

מהו פרויקט בניה

פרויקט בנייה הינו ניהול של כלל הפעולות הנדרשות במסגרת זמן מסוימת ובמסגרת תקציב מסוים עליו הוחלט מראש. סוף תהליך הפרויקט בא לידי ביטוי באספקת התוצר או המוצר (במקרה של פרויקט בנייה מדובר בניין, משרד וכולי). החשיבות של בחירת חברת בניה ותיקה ובעלת ניסיון אשר פועלת בהתאם לחוק ולתקני הבנייה אשר תנהל לכם את הפרויקט היא גדולה וזאת משום שדבר זה יבטיח לכם הצלחה בפרויקט בניה תקני ומקצועי.

הצעד הראשון - בחירת חברת בנייה

הצעד הראשון של הפרויקט צריך להיות: בחירת החברה הנכונה איתה לעבוד. החברה חייבת להיות חוקית, בעלת מוניטין חיובי, וותק וניסיון בתחום הבנייה בו אתם מעוניינים. חשוב כי תבקשו מהחברה שתציג בפניכם את הרישיון שלה ותראה לכם דוגמאות של עבודותיה, תוך מתן רשות לשוחח עם חלק מלקוחות העבר שלה, למען התרשמות. כמו כן, מומלץ להיכנס לאתר האינטרנט של החברה ולקרוא אודותיה, לבחון כיצד היא מציגה את עצמה, באיזה סוגי בניה היא מתמחה ולבדוק האם יש פידבקים עליה, האם היא מפרסמת מאמרים ומדריכים ומגישה כלי עזר עיוניים שמטרתם ערך מוסף לכל אדם המעוניין להתחיל ניהול פרויקטים של בניה.

הצעד השני - פגישה עם החברה ותחילת עבודה

אם אתם חושבים לשכור את שירותיה של חברת בניין לאחר שיחה טלפונית, הימנעו מכך. להבדיל מפרוייקט שיפוץ דירה קצר, בניית מבנה ציבור או תעשייה הינו תהליך מורכב ויש לבדוק היטב את כל הפרטים לפני שסוגרים עם חברה כזאת או אחרת. חשוב מאוד שתגיעו למשרדי החברה ותתרשמו מהמקום, הצוות והמנהלים. כמו כן, חשוב שתשאלו את השאלות הבאות טרם אתם מחליטים לשכור את שירותיה וזאת על מנת שתחליטו האם חברה זו מתאימה לפרויקט הבניה שלכם:

  • מהו סוג הבנייה בה החברה מתמחה?
  • האם המחיר כולל הכל, דהיינו, טיפול בכל הקשור להיתרי בניה, תכנון מקדים, ביצוע ועוד?
  • מהו הזמן שייקח להשלים את פרויקט הבניה?
  • האם החברה מקפידה על תקני ISO 9001?
  • האם החברה לוקחת אחריות על בעיות ותיקונים לאחר השלמת הבניה?

בנוסף, חשוב מאוד לברר עם החברה את תהליך העבודה: האם היא ממנה מנהל פרויקט? מה הניסיון שלו? האם העובדים שלה הם בעלי ניסיון? ועוד.


השלב הסופי יהיה מורכב מחתימת חוזה המוסכם על 2 הצדדים. החוזה חייב להכיל מחיר מוסכם מראש הכולל מע"מ, הגדרת תקופת עבודה וסעיפי אחריות. כך מתחילים פרוייקט בניה, באיתור חברת הבניין הטובה ביותר עבור הפרויקט שלכם. מהרגע בו תחתמו על חוזה, תתחיל החברה בתכנון, מינוי מנהל פרויקט, מינוי אדריכל, יישום ועוד.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070