פתרונות איטום לבניה קלה

מבנים רבים בישראל בנויים מחומרי בנייה קלים. מבנים כאלו עשויים, לרוב, משלד מפלדה, מרצפות בטון ומקירות העשויים ממתכת קלה, עץ, גבס ועוד. יש מבנים מגגות מתכת, אסבסט, איסכורית ועוד. למבנים יש קירות מבודדים, קירות עם חיפוי חיצוני מסוגים שונים ועוד. מבנים אלו נועדו לתעשייה, לחקלאות, למסחר ומכירות, למגורים לעמדות שמירה ועוד. השימוש במבנים אלו נועד לאחסון, לייצור, לממכר, למלונאות, ליחידות רפואיות, ועוד. מבנים אלו חייבים להיות אטומים לחדירות מים. היא עלולה להתרחש מגגות, מקירות חיצוניים, מפתחי חלונות ופתחים אחרים וגם מקרקעית המבנה. החשש הגדול לחדירת מים הינו מכיוון הגגות. הגגות הינם בעלי שטח רחב ואם אין בהם ניקוז טוב אז הסבירות לחדירת מים גוברת.

יריעות קלות וחומרי איטום משחתיים

אפשרויות האיטום לגגות במבנים קלים מצטמצמות בגלל שהם בעלי משקל נמוך. לא ניתן להשתמש ביריעות ביטומניות, הנחשבות לאמצעי האיטום המובילים, בגלל משקלן. חומרי האיטום המתאימים במקרים כאלו הם יריעות אחרות קלות יותר וחומרי איטום משחתיים ממשפחות שונות. רק קבלן איטום מוסמך יכול להמליץ על סוג האיטום הנדרש לכל מקום במבנה. את עיקר עבודות האיטום עושים בעת הקמתו. לאחר אכלוס המבנה מבצעים תיקונים והשלמות נדרשות לפי הצורך.

חומרי איטום

יריעות איטום PVC – יריעות איטום קלות שנחשבות לחזקות ועמידות לאורך זמן. מניחים ומחברים אותם על הגג. הן זולות יחסית והחיסרון הבולט שלהן הוא שהם אינן עמידות בפני פגיעות מכאניות. במקרה ויש נזילה קשה לאתרה ויש צורך לפרק את כל שכבת האיטום כדי לתקנה.

משחות פוליאוריטניות- חומרים אלו עמידים מאוד למים ויקרים, יחסית. מורחים אותם על הגגות בצורה אחידה.

משחות אקריליות - משחות זולות, יחסית, שחסרונן הינו חוסר עמידותם למים עומדים. לכן, הם מתאימות יותר למריחה על גגות משופעים של מבנים קלים.

משחות ביטומניות – משחות אלו מתאימות מאוד לגגות בנייה קלה בגלל איכותן ועמידותן למים. יש צורך לבצע את המריחה בצורה מיומנת כדי להשיג איטום טוב ויעיל. הן יכולות לשמש תחליף הולם ליריעות הכבדות. עלותן גבוהה, יחסית, אבל הן מספקות פתרונות ארוכי טווח.

איטום קירות וחלונות

איטום קירות חיצוניים בבנייה קלה חשוב אף הוא ופתרונות האיטום מותאמות לסוג החיפוי החיצוני. במידה והציפוי הינו מאבן לסוגיה אזי משתמשים בחומרי מילוי מתאימים לפוגות ולחריצים שבין האבנים. בקירות צבועים יש להשתמש בצבע חיצוני שכולל חומרים האטומים למים. איטום סביב פתחי חלונות נעשה באמצעות חומרי איטום על בסיס פוליאוריטני, ניתן להשתמש גם בחומרי איטום שקופים אותם מספיגים על אדני חלונות. במקומות בהם יש קדחים לברגים על גגות וחלונות, בנקודות חיבור בין יריעות PVC ובעוד מקומות יש צורך לאטום היטב את הברגים והחורים באמצעות חומרי איטום שקופים שמבוססים על סילוקסן או חומרים אחרים דומים. טיפול בנקודות בעיתיות כאלו חיוני וימנע נזילות אפשריות. מומלץ להפקיד את העבודה אצל מומחים לאיטום.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070