מהם הסודות לצביעה חיצונית מוצלחת של מבנה קל?

מבנה קל יכול להיות מורכב כולו במפעל ההרכבה ורק אז מניחים אותו על התשתיות, והוא יכול להיות מורכב חלקית ולהיבנות בשטח עצמו, זה תלוי בחומרים ובמבנה שבוחרים. בכך טמונים כל היופי והנוחות של מבנה בשיטת הבניה הקלה – האפשרויות מגוונות ומכיוון שמשתמשים בחומרים שונים, יש לשים לב לתחזוקה ולצביעה של כל מבנה, המשתנות בהתאם.

החומרים וההכנות לקראת צביעה


מכיוון שמבנה קל מאפשר לבנות אלמנטים ולהוסיף תוספות שבנייה מבטון אינה יכולה לאפשר, עבורכם זוהי הזדמנות להכניס שיפורים למבנה שלכם, אם חפצתם בכך קודם וזה לא התאפשר לכם. זה אומר שקל יותר לשלב גם חדרים ותוספות בנייה דקורטיביות אחרות, מחומרים השונים משלד הפלדה הבסיסי ומחומרי הקירות והלוחות שמרכיבים את המבנה עצמו. קחו בחשבון שאתם יכולים להרכיב מבנה שלם מכמה אלמנטים. כל אחד מהם ידרוש תחזוקה בסיסית ושיטות צביעה וחומרים שונים בתכלית השינוי. מלבד קירות בסיסיים וחומרי הטיח המותאמים ללוחות, כמו הפלנק, תוכלו להוסיף חלקים ממכולות מתכת, שדורשות חיפוי או צביעה שיתאימו להן, או תוספות מעץ, כמו חדר על גג. לכל אחת מהתוספות האלו ניתן להתאים גג שטוח.


במידה ובחרתם בתוספת של עץ חשוב לדעת שהוא דורש תחזוקה מתמדת ושימוש בחומרי שימור ואיטום, וזאת עוד בשלב שלפני הצביעה. ואל תשכחו למרוח גם את החומר שמגן על העץ לא רק מפני פגעי מזג האוויר והשמש אלא גם מפני מזיקים כמו טרמיטים.

שילוב האפשרויות במבנים קלים ומסורתיים


מבנה העשוי משלד ופרופילים שמצופים בטיח מתועש נבנה לפי העובי המתאים לכם. הוא יכול להיות עבה במיוחד ובמרקם שמתאים לכם גם מבחינה דקורטיבית. מרקם הציפוי החיצוני הוא שיקבע את אפשרויות הצביעה החיצונית של הלוחות ושל המסגרות.


אלה החומרים שבהם צריך להתחשב, חומרי הבידוד של הקירות והלוחות ועוביים קובעים גם את האפשרויות שלכם לשנות ולהוסיף בהמשך. אם תחליטו לשלב במבנה קל בנייה מסורתית, גם לצורך הוספת מבנה בטון ולבנים לממ"ד, הצביעה החיצונית תיעשה בנפרד, כשהטיח והחיפוי של מבנה הבטון ייעשה בשיטות המסורתיות. אז תצטרכו להשתמש בצבע ובחומרי חיפוי שמתאימים לקירות כאלה. במקרים רבים משתמשים באלמנטים של בנייה מתועשת עם מסורתית ומצפים בלוחות של חומרים מודרניים את הקירות מבטון, כך שמקבלים מעין שיטה משולבת, שנהנית מהבסיס של הבטון והלבנים עם היתרונות של חומרי המבנים הקלים, העמידים והנוחים לתחזוקה. חומרי הבניה המתועשת הם גם מדויקים יותר וישרים באופן טבעי, כמו כן הצבע שלהם מחזיק מעמד זמן ארוך יותר, משום שהוא עמיד יותר כנגד פגעי מזג האוויר.

לוחות פלנק


פלנקים הם התחליף הנפלא והאסתטי לטיח מכל הסוגים, גם במבנים קלים. פלנקים הם לוחות שמיועדים לקירות חוץ במבנים נמוכים, אידיאליים לתוספות בניה, משמשים גם לבניית ארגזי רוח ועל גגות. המראה שלהם יכול להיות כפרי מסורתי או מודרני נקי, והם נפלאים כחומר המחליף חומרי שפכטל וטיח למיניהם, כך שאין סכנה שייווצרו בהם סדקים שנגרמים בדרך כלל עם הזמן. הם עשויים מחומר קל לצביעה אפילו בשיטת עשה זאת בעצמך, וכך גם ההתקנה, ואינם פגיעים להפרשות של ציפורים או של עטלפים, שהן חומציות ומזיקות מאוד. במקרים של לוחות אלה אפשר לתחזק אותם אחת לעשור או יותר, לכן הם גם חסכוניים וגם עמידים במיוחד. הם מתאימים אפילו למבנים בסביבה רטובה, כך שהם פשוט הפתרון הקל ונוח ביותר עבור כל שיטות הצביעה.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070