מה ניתן להוסיף למבנים ניידים?

מבנים ניידים ניתנים, כפי שמעיד שמם, לניוד ולשינוע קלים ומהירים. הם משמשים לצרכים שונים כגון: מגורים, צימרים, מחסנים, משרדים ועוד. שימוש בהם חסכוני ואפקטיבי ולו רק בשל היותם בנויים מחומרים מבודדים (מבנים ניידים עשויים מפאנלים מבודדים שמייצרים אותם בטכנולוגיית ייצור מתקדמת). קונסטרוקציית המתכת מהווה ערובה ליציבות ולעמידות. מבנים ניידים משווקים ברמות גימור שונות, על פי צורך או דרישה. על פי ייעוד המבנה הנייד, ניתן להוסיף לו אלמנטים שונים כגון: מזגן, מחיצות, חיפויים שונים כגון עץ, פרקט ועוד. ניתן להוסיף מדרגות ומעקות, מרפסות ולפצל את חלל המבנה לחדרים שונים.

מבנים ניידים לרוב משלבים מדרגות מגבס במטרה לא להכביד במשקל על המבנה. חשוב מאוד להוסיף מעקות למדרגות במטרה לעמוד בתקני הבטיחות. מבנים ניידים הם הדרך הקלה להקים אזור משרדים או בתי מגורים זמניים.


מבנים ניידים כשלעצמם מהווים תוספות - של חדר או קומה. משך הזמן הקצר שנדרש לבנייתם מאפשר לתת באמצעותם מענה אפקטיבי לצרכים שונים במקומות שונים. ניתן להשתמש במבנים ניידים כמתחם מוגן בבית (ממ"ד) בעל מערכת סינון ייחודית לממ"ד או ממ"מ, כהרחבה לדירה, כהרחבת לובי ואף כתוספת בנייה. אם וכאשר מתבקשת הוספת מעלית, נדרש להתייעץ עם מהנדס בניין ועם אנשי מקצוע בתחום המעליות, על מנת לברר היתכנות התקנת מעלית מכל ההיבטים, כאשר ההיבט הבטיחותי הוא העיקרי והחשוב שבהם.

מבנים ניידים רב תכליתיים


בנייה קלה ומתועשת מאפשרת אפוא שימוש רב-תכליתי במבנים יבילים. אפשר לשים תוספת מרפסת, פרגולות להצללה, מרקיזות, וכל אמצעי עזר נוסף אשר לבד מייפוי חזותם החיצונית של המבנים, נותן מענה יעיל להצללת המתחם ולניצולו בימי הקיץ החמים. ניתן לחפות את הקיר החיצוני בשכבת עץ דקורטיבית, המשווה למבנה הנייד חזות כפרית חמימה. כמו כן, ניתן לחפות את הרצפה העשויה יציקת בטון באריחי גרניט פורצלן דקורטיביים, בפרקט דמוי עץ או בצבע נבחר לפי בחירה.


במבנים ניידים המשמשים למגורים, קשה להבחין כי מדובר בבניה קלה תעשייתית. ניתן להוסיף תשתיות חשמל וכבלים המאפשרים שימוש חופשי בטלוויזיה, במחשב ובאינטרנט. הסיבות להעדפת מבנים ניידים ברורות, במיוחד כאשר קיים אילוץ להשלים בנייה בתוך זמן קצר. עם זאת, לא מדובר בברירת מחדל, היות שניתן לבנות מבנה נייד בטיחותי ואיכותי ולשדרג אותו בתוספות שונות, המעמידות אותו כמבנה לגיטימי ראוי בהחלט גם למגורים, קל וחומר לשימושים אחרים.


יהיה אשר יהיה השימוש המיועד במבנה היביל, אם וכאשר אתם רוצים או זקוקים למבנה כזה חשוב לברר ולוודא כי החברה הבונה ומשווקת אותו מסוגלת לספק לכם מבנה שיתאים לייעודו ולשימוש הצפוי בו. חשובות ככל שיהיו - את חוסנו ואת עמידותו של המבנה הנייד לא קובעות התוספות אלא שלדתו ויסודותיו. על מנת להבטיח עצמכם מפני בעיות פוטנציאליות שונות חשוב שתוודאו כי המבנה המוצע לכם עומד בכל תקני הבטיחות והאיכות המחייבים.

‹ חזור למאמרים

להצעת מחיר חייגו 1700-555-070